Domů > Tiskové zprávy > 2018 > Červenec > Zažijte v plzeňské Techmanii astronomii jinak!

Zažijte v plzeňské Techmanii astronomii jinak!

Techmania Science Center chystá pro veřejnost na 27. července speciální program, a to u příležitosti zatmění Měsíce, které bude nejdelší za posledních 11 let. To však nebude jediný astronomický jev, který bude možné pozorovat. V těchto dnech je na obloze také úžasně viditelná planeta Mars! Připravena bude profesionální pozorovací technika, která zájemcům umožní oba tyto dva vesmírné úkazy sledovat nejlépe, jak jen to je možné.

Již 27. července od 20:30 hodin budou mít návštěvníci plzeňského Science Centra jedinečnou možnost pozorování úplného zatmění Měsíce, ale také se jim naskytne možnost obdivovat sousední planetu Mars, jejíž viditelnost ze Země bude v těchto dnech nejlepší za několik let.

„Pro zájemce jsme na tento večer přichystali možnost oba tyto vesmírné úkazy sledovat výkonnými astronomickými dalekohledy, které budou připravené před Techmánií. Zároveň bude po celou dobu akce otevřená a volně přístupná budova našeho planetária, kde se návštěvníci budou moct dozvědět řadu odborných informací a zajímavostí o vesmíru,“ říká Lukáš Houška, garant expozice Vesmír v Techmanii.

Speciálně zvolen bude také další doprovodný program, kdy návštěvníci budou moci ochutnat například originální nápoje, občerstvení a malé pozornosti s vesmírnou tematikou, pro děti jsou připravené aktivity, při kterých se nejen pobaví, ale také něčemu přiučí.

Akce se koná 27. července od 20:30 do 22:30 a vstupné je zdarma!