Domů > Dětská skupina Zvědavci

Dětská skupina Zvědavci

Otevíráme 1. 7. 2021

Dětská skupina Zvědavci je umístěna v prostorách Techmania Science Center. Dětem poskytne  široké zázemí pro všeobecný rozvoj díky využití všech expozic, dílen pro pokusy s odborníky z Techmanie a planetária.

Děti budou rozvíjeny v několika hlavních oblastech. V oblasti pohybové s využitím rozmanitého tělocvičného náčiní, které je k dispozici v prostorách dětské skupiny. Dalšími oblastmi budou výuka anglického jazyka a polytechnická výchova. V prostorách dětské skupiny je k dispozici velký výběr stavebnic a speciální polytechnické kufříky určené pro polytechnické vzdělávání v raném věku dítěte vyvinuté v Techmanii.

Dětská skupina má k dispozici uzavřenou zahradu s herními prvky o rozloze více než 500 m2. Zahrada byla vybudována v roce 2016. V roce 2020 došlo v této zahradě k významné renovaci se zaměřením na environmentální výchovu. V  naší nové přírodní zahradě děti čeká pěstování a péče o vlastní ovoce, zeleninu i bylinky, zalévání dešťovou vodou, v zastřešeném posezení budou k dispozici mimo jiné i lupy pro zkoumání hmyzu i přírodnin a dětské nářadí k péči o záhonky. Pro volnou hru zde máme mlatovou cestičku k jízdě na odrážedlech, pískoviště, skluzavku, dřevěnou mašinku, dřevěný domeček, houpačky a také vrbovou stavbu ve tvaru iglú.

Na zvelebování okolí budovy Techmanie neustále pracujeme. I v dalších venkovních prostorách se snažíme o vytvoření příjemného prostředí. V roce 2019 jsme vybudovali další venkovní zahradu, která je zaměřena na využití části dešťové vody ze střechy hlavní budovy.

Spolupracujeme s Mensou ČR, provádíme testování IQ, dále spolupracujeme s logopedem, provádíme logopedickou prevenci a nezapomínáme také na  hudební a výtvarné činnosti.

Těšíme se na nové Zvědavce! Sledujte naše stránky. Plánujeme Den otevřených dveří, příp. možnost individuální návštěvy.

AKTUALITY

JÍDELNÍČEK

připravujeme

FOTOGALERIE

KONTAKT

PROVOZ

INFORMACE K ZÁPISU

připravujeme

PROSTORY

OHLASY RODIČŮ

připravujeme