Domů > Pro školy > Často kladené otázky

Často kladené otázky

Musím rezervovat návštěvu školní skupiny i v případě, že mám zájem pouze o volnou prohlídku expozic?

 • Ano, školní skupiny je z organizačních důvodů nutno rezervovat předem (telefonicky na recepci, tel.: 734 283 922, nebo online na www.techmania-rezervace.cz)

Je třeba zaplatit nějaký storno poplatek za žáky (studenty), kteří nepřijdou?

 • Přesné počty žáků (studentů) aktualizujeme v den příjezdu na recepci, rezervujte tedy nejvyšší možný počet žáků (studentů), se kterými chcete přijet. Storno poplatek nehradíte.

Mohu si objednat průvodce?

 • Prohlídka expozičních prostor probíhá samostatně, bez průvodce, v případě nejasností a dotazů se můžete obrátit na naše edutainery, kteří vám rádi poradí a vysvětlí vše potřebné.

Mohu si objednat vědeckou show?

 • Rezervace na konkrétní show nejsou bohužel možné. Jednotlivé show probíhají dle denního programu, který je uveden na našich stránkách. Show je součástí vstupenky do expozic a může se jí zúčastnit kdokoliv.

Kolik doprovodů může přijít se skupinou?

 • Na třídu počítáme se dvěma osobami doprovodu. Ale protože bez vás, pedagogů, by popularizace vědy neměla takový efekt, nabízíme vám možnost přijít do našeho science centra kdykoliv zdarma. Nabídka platí i pro soukromou návštěvu. Jako potvrzení o profesi můžete využít jakoukoliv průkazku pedagoga či donesený formulář, který naleznete ZDE.

Kolik času zabere návštěva science centra?

 • Na návštěvu science centra doporučujeme vyčlenit alespoň tři hodiny, v případě doprovodných programů (laboratoří, filmů) je třeba počítat s delší dobou.

Je možné uhradit návštěvu fakturou?

 • Ano, je to možné, po předchozí domluvě. V případě zájmu informujte kolegyně na recepci (telefonicky na čísle 734 283 922 nebo e-mailem skoly(..)techmania.cz). Fakturu vystavujeme zpětně po návštěvě (na přesný počet žáků/studentů, se kterými jste přijeli) a zasíláme poštou.

Pokud je na programu omezená kapacita (např. 12 žáků v laboratoři), co potom dělá zbytek třídy?

 • Programy v laboratořích (biologie, chemie, fyzika) a dílně začínají ve shodných časech.
  • Varianta č. 1 – třída jde ve stejném čase na různé laboratoře – třída se rozdělí na 3 skupiny po max. 12 žácích a každá skupina jde ve stejném čase do jedné z laboratoří (před nebo po laboratoři následuje prohlídka expozic).
  • Varianta č. 2 – třída jde v různých časech na stejnou laboratoř – třída se rozdělí na 3 skupiny po max. 12 žácích, 1. skupina jde v 8:45 například do biologické laboratoře (2. + 3. skupina je v expozicích), 2. skupina jde v 10:30 do biologické laboratoře (1. + 3. skupina je v expozicích), 3. skupina jde v 12:15 do biologické laboratoře (1. + 2. skupina je v expozicích).
 • Počet volných vstupenek na konkrétní program zjistíte na našem rezervačním webu.

Chci využít možnost zvýhodněného vstupu na program v laboratoři (dílně, komentované přednášce na Science On a Sphere) s prohlídkou expozic zdarma, co mám objednat?

 • Stačí rezervovat program v laboratoři (dílně,…), prohlídku expozic máte v ceně automaticky za dodržení uvedených podmínek.

 

.