Domů > Tiskové zprávy > 2021 > Červenec > TECHMANIA KONČÍ DEMO VERZI A POJEDE OPĚT NAPLNO!

TECHMANIA KONČÍ DEMO VERZI A POJEDE OPĚT NAPLNO!

TECHMANIA KONČÍ DEMO VERZI A POJEDE OPĚT
NAPLNO 6 dní v týdnu!
A po post covidové etapě má pro své návštěvníky přichystané opravdu VELKÉ SNY!

 

 

 

 

 

 

Nový film DREAM BIG Engineering our world z dílny amerického, filmového studia  MacGillivray Freeman Films v Kalifornii patří mezi příběhy, které žádného diváka nenechají odejít z promítacího sálu bez pozitivních emocí!

Radost, zamyšlení, pěkná dávka pozitivního napětí, ale také dojetí přináší tento film, který vystihuje volný překlad

VELKÉ SNY aneb inženýři zlepšují náš svět!

 

Od 1. července Techmania naplno spouští svůj provoz 6 dní v týdnu. Každý den kromě pondělků se mohou návštěvníci těšit z návštěvy svého oblíbeného plzeňského science centra i 3D Planetária a užít si od 10h do 18h den plný zábavy – navíc nově obohacený o skvělý filmový zážitek!

Na prázdniny Techmania připravila pro své návštěvníky kromě své tradiční programové nabídky nový film z americké produkce, která vytváří filmy pro IMAX a patří mezi špičky ve svém oboru. Techmania získala od kalifornského filmové studio MacGillivray Freeman Films licenci na projekci skvělého snímku DREAM BIG – Engineering our world, kterou budou moci vidět v budově 3D Planetária.

Snímek zachycuje podstatu inženýrské profese a úžasným způsobem ukazuje, jak díky inženýrské práci, inženýři zlepšují náš svět.

Důležitým aspektem celého filmu jsou reálné příběhy, efekty a podněty, které cílí na lidské emoce a mysl. Opravdové příběhy těch, kteří měli své velké sny a díky svému odhodlání a srdci je opravdu zrealizovali, dodávají snímku autenticitu a fenomenálně diváka vtáhnou do děje.

A co je podstatné…ukazují inženýrskou práci také v  jiném světle, než jí většina z nás zná. Jako multidisciplinární obor, který zasahuje do mnoha odvětví lidského konání a poznání.

„Je opravdu skvělé, že se nám podařilo s americkým partnerem dojednat licenci na projekci tohoto úžasného filmu, který v originále namluvil oskarový herec Jeff Bridges. Na české verzi s námi spolupracoval Martin Stránský, který nadaboval právě Jeffa. Také díky hlasu pana Stránského je divák při sledování snímku Dream Big chycen do děje. Jsem velmi spokojena s vysokou kvalitou obsahu a zpracováním celého filmu. Vzdělávací a výpovědní obsah je rozložen do celého filmu přesně tak, aby diváka zaujal a namotivoval zamyslet se nad tím, co vše inženýrské profese do našich životů přináší. A kde všude se i v běžném životě jejich rukopis odráží. Od Velké čínské zdi a nejvyšších budov na světě, přes podvodní roboty, solární automobily až po inteligentní udržitelná města.

Dream Big oslavuje lidskou vynalézavost spojenou s geniálními inženýrskými řešeními, která jsou mnohdy velmi jednoduchá; a máme je přímo před očima. Každý má své velké sny. A dokud jsou mezi námi Ti, kteří realizaci svých velkých snů pojí s tím, že chtějí být prospěšní pro ostatní a takto nastavenou smysl promítnou do své práce, pak je to skvělé.“, dodává Kateřina Chábová, manažerka Techmania Science Center.

 

Naše budoucnost patří mladé generaci, která má už teď své odvážné sny a bude je realizovat. Snímek otevřeně motivuje mladé studenty k tomu, že kreativita, odhodlání a hledání těch správných řešení pomohou realizovat sny, které budou mít pro ostatní úžasný a přínosný dopad.

Inženýři se vždy snažili pomáhat a tvořit svět kolem nás tak, aby byl pro ostatní lepší. Vytváří hodnoty a přináší řešení, která zlepšují náš svět.

Techmania snímek DREAM BIG – Engineering our world vybrala do svého programového portfolia záměrně. Jedním ze čtyř pilířů, kterým se Techmania věnuje je právě Engineering. Znalost v této oblasti považuje tým Techmanie za velmi významnou.

A právě DREAM BIG představuje tuto oblast lidského poznání a vědění v širším kontextu s cílem přiblížit lidem inženýrství jako obor, který nám všem zajišťuje vysokou kvalitu každodenního života.

Snímek navazuje programově na expozici Inženýr, která je kompletně realizována z dílny Techmanie : od nápadu až po samotnou výrobu. A návštěvníci se z ní mohou těšit v prostorách science centra již dva roky.

Film ale kromě úžasné inženýrské profese vyzdvihuje i jinou myšlenku. A to, že pokud člověk dělá věci s láskou a přesvědčením, je kreativní, tak pak si vytvoří prostor pro realizaci svých Velkých snů. A uspěje na jakékoli cestě, kterou se vydá.

A právě odhodlání „měnit budoucnost“, patří zejména mladé generaci.

Protože ta už dnes může snít své odvážné a velké sny!

Link na webové stránky Techmania Science Center:

www.techmania.cz

  1. července 2021

Kontaktní osoba pro další dotazy:

Kateřina Chábová
Manažer pro VIP partnery

Manažer pro zahraniční vztahy
+420 737 247 595

katerina.chabova@techmania.cz

Techmania Science Center o.p.s.

U Planetária 2969/1, 301 00 Plzeň