Domů > Novinky > 2023 > Únor > Světový den vody

Světový den vody

Světový den vody

 

Dne 22. 3. 2023 vás zveme do Techmania Science Center na tematický Světový den vody. Voda je základem života na Zemi a tak jsme pro Vás a vaše žáky připravili speciální program. V průběhu celého dne budou probíhat vědecké buskingy zaměřené na fyzikální pokusy s vodou. Můžete také navštívit odborné přednášky týkající se nejen vody na planetě Zemi. V naší venkovní expozici Zelená Techmania můžete absolvovat workshop o vodě v krajině. V kinosálu našeho 3D Planetária pak bude probíhat přidaná projekce filmu Pijeme vodu z komet? a mnoho dalšího. Přijďte s námi oslavit Světový den vody! Těšíme se na Vás!

 

PROGRAM: SVĚTOVÝ DEN VODY:

9:00 - 9:30: Workshop: Voda v krajině (2. stupeň ZŠ, sál: Zelená Techmania)

10:00 - 10:45: Přednášky: Oceány ve sluneční soustavě + Voda jak ji neznáte (2. stupeň ZŠ, sál: showprostor)

10:15 - 10:45: Workshop: Voda v krajině (2. stupeň ZŠ, sál: Zelená Techmania)

11:30 - 12:15: Přednášky: Oceány ve sluneční soustavě + Voda jak ji neznáte (2. stupeň ZŠ, sál: showprostor)

 

Přednášky: Oceány ve sluneční soustavě + Voda jak ji neznáte

Každý blok je složen ze dvou krátkých přednášek včetně prostoru pro krátkou diskuzi s přednášejícími. Zjistěte více o oceánech ve sluneční soustavě či se ponořte do hlubin zajímavých informací o vodě.

Workshop: Voda v krajině

Tematický workshop pro žáky 2. stupně ZŠ. Objevte se svými žáky vše, co je dobré vědět o vodě v krajině a jak ji ovlivňuje. Kromě zajímavých informací si vyzkoušíte i tematické pokusy. Workshop se odehrává ve venkovní expozici Zelená Techmania a má kapacitu 25 žáků.