Domů > Novinky > 2024 > Duben > SVĚTOVÝ DEN VČEL

SVĚTOVÝ DEN VČEL

SVĚTOVÝ DEN VČEL

Po tisíciletí jsou včely nedílnou součástí našich životů, jsou považovány za jedny z nejpracovitějších a nejdůležitějších stvoření na Zemi. S cílem zvýšit povědomí o významu včel a jiných opylovačů, o hrozbách, kterým čelí, a o jejich přínosu pro udržitelný rozvoj byl v roce 2017 vyhlášen 20. květen Světovým dnem včel. V této souvislosti jsme sestavili speciální program, jak pro školní skupiny, tak i pro veřejnost. Záhadný a tak důležitý svět těchto významných živočichů jsme se rozhodli přiblížit skrze workshopy, přednášky a tematické buskingy.

PROGRAM PRO ŠKOLY

21. 5. 2024

Informace a rezervace ZDE.

PROGRAM PRO VEŘEJNOST

19. 5. 2024

Program v rámci tematického dne je zdarma k zakoupené vstupence na prohlídku expozic na 19. 5. 2024. Vstupenky jsou k dispozici ZDE.

Program se předem nerezervuje. Kapacita je však omezená.

Workshop: Včelí um (dílny) | 11:45 - 12:45 | 14:00 - 15:30

Připojte se k našemu interaktivnímu workshopu, kde objevíte umění výroby voskovaných ubrousků s využitím přírodních materiálů, včetně včelího vosku, jako ekologické alternativy k jednorázovým papírovým a plastovým variantám. Během tohoto workshopu se naučíte základy výroby voskovaných ubrousků pomocí ekologicky šetrných postupů a přírodních ingrediencí, včetně včelího vosku, který dodává ubrouskům příjemnou vůni a antibakteriální vlastnosti. Budete si moct vytvořit ubrousky, které jsou kreativním řešením, jak přispět k ochraně naší planety.

Program v laboratoři: Kde se bere med? (biologická laboratoř) | 13:45 - 14:30 | 15:00 - 15:45

Určitě vás nepřekvapí, že med vyrábějí včely. Jak to ale dělají? To zjistíte právě v průběhu tohoto programu. Společně se podíváme na to, díky kterým rostlinám může med vznikat a také si povíme, které rostliny můžete pěstovat i vy, abyste včelkám usnadnili výrobu této sladké dobroty. V druhé části programu se žáci vydají po stopách včel, které jim po Techmánii zanechaly pár záludných otázek.

Změna programu vyhrazena.

Tento projekt je spolufinancován Evropskou unií z fondu Next Generation EU.