Domů > Tiskové zprávy > 2015 > Květen > Soutěž Věda a technika nás baví vyhrála škola z Regensburgu

Soutěž Věda a technika nás baví vyhrála škola z Regensburgu

Dne 21. května 2015 proběhlo v Techmanii druhé a zároveň i finálové kolo soutěže v rámci projektu „Věda a technika nás baví!“. Vítězem se stala 9. B z Otto Schwerdt Mittelschule Regensburg.

 Cílem projektu „Věda a technika nás baví!“ je prostřednictvím vzdělávacích a popularizačních nástrojů a přeshraniční motivační soutěže zvýšit zájem žáků a studentů o techniku a vědu a podpořit vzájemnou komunikaci vzdělávacích institucí v této oblasti, tj. posílit vazby mezi jednotlivými stupni škol i dalšími vzdělávacími subjekty v regionu Cíle 3.

Ve finálovém kole soutěže se v Plzni utkaly Integrovaná střední škola technická a ekonomická Sokolov, Mittelschule Neukirchen bei Heiligem Blut a Otto Schwerdt Mittelschule Regensburg. Soutěžilo se v dovednostních a vědomostních kategoriích a také se hodnotila videa, která žáci sami vytvořily. Třídy byly velmi vyrovnané a nakonec rozhodla až vytvořená videa.

Soutěžní den doplnily vědecké show v českém a německém jazyce. Dále byly pro všechny účastníky připravené pracovní listy a materiály. Spolu s třídami také do Techmanie zavítali profesoři z Hochschule Hof Prof. Dr. Peter Stöhr a Prof. Dr. Richard Göbel a zástupce ministerstva Bc. Fiala. V rámci setkání se diskutovalo o možnostech další vzájemné spolupráce zúčastněných organizací. Soutěžní den si užili jak děti, tak učitelé.

V Plzni dne 26. května 2015