Domů > Tiskové zprávy > 2015 > Říjen > Techmania Science Center rozšíří díky OP VaVpI expozice

Techmania Science Center rozšíří díky OP VaVpI expozice

Plzeňské Techmania Science Center získalo další podporu z Operačního programu Výzkum a vývoj pro inovace (OP VaVpI). Uspělo s projektem Rozvoj infrastruktury TSC a její propagace, na jehož realizaci obdrží 50 milionů korun. Cílem projektu je rozšíření a upgrade expozic tak, aby Techmania mohla stále držet krok s dobou, zvyšovat svoji atraktivitu, čím dál lépe se zapojovat do vzdělávání a propagace vědy a techniky. Projekt začal letošního 1. června a bude ukončen 31. prosince.

„Dotace je financována z 85 procent, tedy 42,5 milionu, z rozpočtu Evropské unie, zbývajících sedm a půl milionu jde ze státního rozpočtu. Způsobilé výdaje projektu si nejprve příjemce, tedy Techmania, hradí z vlastních zdrojů. Teprve po ukončení projektu budou proplaceny z dotace,“ vysvětluje ředitel Techmania Science Center Vlastimil Volák.

„Konkrétně pořídíme tři nové putovní expozice s tematikou geografie, chemie a geologie, plánujeme rozšířit a modernizovat nabídku laboratoří a dílen, rozšířit možnosti show prostoru, obohatit nabídku dalekohledů pro denní pozorování oblohy nebo nakoupit nové vzdělávací filmy do 3D Planetária“, konkretizuje Vlastimil Volák některé z plánů. Více peněz půjde také do propagace Techmanie.

Techmania Science Center oslavilo letošního 4. listopadu sedmé narozeniny, druhé narozeniny zároveň oslavilo 3D Planetárium. Celý areál vznikl rekonstrukcí dvou nevyužívaných starých hal společnosti Škoda, a to díky financování z OP VaVpI.