Domů > Tiskové zprávy > 2015 > Září > QR kódy rozšiřují informace v expozicích Techmanie

QR kódy rozšiřují informace v expozicích Techmanie

Na návštěvníky, kteří dorazí do plzeňského Techmania Science Center o nadcházejícím prodlouženém víkendu, čeká novinka v podobě QR kódů na exponátech. Jejich zkušební provoz probíhá v těchto dnech v expozicích Obnovitelné zdroje energie a Vesmír.

Tyto kódy umožní návštěvníkům vybaveným chytrými telefony zjistit o jevu, který dané exponáty přibližují, mnohem víc. „QR kódy vedou na Eduportál, což je speciální web Techmanie, na němž lidé najdou výrazně podrobnější informace o jednotlivých exponátech. Díky tomu budou moci lépe pochopit prezentovaný jev a zařadit ho i do širšího kontextu,“ vysvětluje garant planetária Tomáš Meiser novinku, díky níž získávají interaktivní expozice Techmanie další rozměr. Až testovací provoz skončí, budou QR kódy umístěny na všech exponátech v Techmania Science Center.

Eduportál, na nějž kódy vedou, vytvářejí odborníci z Techmanie a je běžně přístupný na webu na adrese http://edu.techmania.cz/cs. Funguje jako obsáhlá databanka všech programů a show, které v Techmanii mohou návštěvníci vyzkoušet. K nalezení je zde i kompletní seznam filmů promítaných ve 3D Planetáriu, programy laboratoří a dílen, Science On a Sphere nebo informace o show. Školy navíc ocení i fakt, že každá aktivita v Techmanii je zařazena do Rámcového vzdělávacího programu, takže ji učitelé mohou snadno začlenit do výuky.