Domů > Novinky > 2024 > Únor > Putování vesmírem – Jupiter, Uran, Merkur a Měsíc

Putování vesmírem – Jupiter, Uran, Merkur a Měsíc

Putování vesmírem – Jupiter, Uran, Merkur a Měsíc

Putování vesmírem - Jupiter, Uran, Merkur a Měsíc

Pojďte s námi pozorovat hned tři planety a Měsíc! Čeká Vás večer plný vesmíru, při kterém se budou bavit děti i dospělí. Těšit se můžete nejen na pozorování astronomickými dalekohledy, ale také na tematickou komentovanou projekci v našem 3D Planetáriu! Dále na speciální program o planetách v sále Science On a Sphere, speciální komentovanou prohlídku budovy planetária, buskingy a hry.
Akce není závislá na počasí – speciální program bude k dispozici i při nepříznivém počasí. Přijďte si užít nezapomenutelný večer plný objevů a zážitků!

Na co se můžete těšit?

17:15 – 17:45 – Tři planety a Měsíc (Science on Sphere)
Program pro děti i dospělé zaměřený na planety Merkur, Jupiter a Uran. Řeč bude i o Měsíci. Komentovaná projekce bude probíhat v unikátním sále s projekcí na kulovou plochu.

17:45 – 18:15 Expedice planetáriem (Recepce planetária)
Skafandr nebude třeba, přesto spolu prozkoumáme všechny planety sluneční soustavy a náš vlastní Měsíc. Zároveň se vypravíme na prohlídku budovy planetária, kde se dozvíte další nesmírně vesmírné informace o vesmíru, ale také o budově samotné! Kapacita prohlídky je omezena na 40 lidí.

18:15 – 18:45 Tři planety a Měsíc (Science on Sphere)
Program pro děti i dospělé zaměřený na planety Merkur, Jupiter a Uran. Řeč bude i o Měsíci. Komentovaná projekce bude probíhat v unikátním sále s projekcí na kulovou plochu.

18:45 – 20:00 – V případě vhodného počasí: Astronomické pozorování
Na mostě spojujícím budovu Techmanie a 3D Planetária bude připravena dvojice astronomických dalekohledů, kterými bude možné pozorovat Měsíc a aktuálně viditelné planety. Během večera se budou měnit pozorované objekty dle toho, jak budou aktuálně viditelné na obloze.

19:00 – 19:35 Komentovaná projekce oblohy (Sál planetária)
Komentovaná projekce oblohy v sále 3D Planetária se tentokrát zaměří na planety sluneční soustavy. Zároveň se dozvíte řadu informací o tom, co je aktuálně vidět na noční obloze a jak se orientovat dle hvězd! Skvělá volba pro nadšené dospělé, zvídavé děti a celé rodiny.

19:15 – 19:40 Debata pro malé i velké snílky: Osídlíme někdy Jupiter? (3D Cinema)
Podaří se lidstvu osídlit další místa ve sluneční soustavě? Pojďte se pomocí debaty zasnít, jak by mohly vypadat budoucí základny lidí na různých planetách a i jejich měsících. Třeba na takovém nejbližším Měsíci vládne šestinová gravitace – skákání bude obzvláště zábavné! Nebo například u Neptunu nám nikdy nebude horko!

V průběhu celé akce bude v prostorech 3D Planetária také probíhat workshop zaměřený na výrobu sopek, jehož souvislost bude propojena s jedním z Jupiterovo měsíců s názvem Io. Ten je jen o něco větší než pozemský Měsíc a podle vědeckého webu The Register je také geologicky nejaktivnějším objektem sluneční soustavy. Rezervace na workshop není nutná.