Domů > Projekty > Ukončené > Dotace – UMO3 2016

Dotace – UMO3 2016

UMO 3

Doba trvání:

6/2016-11/2016
Dotační program: UMO Plzeň 3
Oblast podpory:  Noc vědců 2016
Hlavní řešitel: Techmania Science Center o. p. s.

Kontaktní osoba

V případě dalších dotazů k projektu se prosím obraťte na email projekty@techmania.cz

Stručný popis projektu

V rámci realizace Noci vědců 2016 v Plzni budou financovány aktivity pro širokou veřejnost. Tématem Noci vědců 2016 je Bezpečnost.

Noc vědců 2016  - program

Noc vědců je každoroční setkání veřejnosti s vědou a vědci pořádané Evropskou komisí vždy poslední pátek v měsíci září. V tento den se po celé Evropě otevřou dveře vědeckých a vzdělávacích institucí s nabídkou populárně vzdělávacího programu, který na stovkách míst v celé Evropské unii ukazuje fascinující svět zejména přírodovědných a technických fenoménů. 

 Noc  vědců v České republice má již dlouholetou tradici a koná se již od roku 2005. Techmania jako národní koordinátor spolu s partnery každoročně připravuje bohatý program sestávající ze show, kreativních dílen, hudebních vystoupení, populárně laděných přednášek či soutěží. Na všech lokalitách organizátorů Noci vědců se v jeden večer populární formou představí věda a zejména její nositelé: vědci, vynálezci, technici, komunikátoři vědy… Vstup na všechny akce ve všech lokalitách je zdarma. Podrobný program a seznam organizátorů je uveden na www.noc-vedcu.cz.

umo3 velké

Fakta a zajímavosti

30. 9. 2016 - Noc plná zážitků, ws, přednášek a aktivit na téma Bezpečnost.