Domů > Projekty > Dotace UMO3 2019

Dotace UMO3 2019

UMO 3

Doba trvání: 6/2019-11/2019
Dotační program: UMO Plzeň 3
Oblast podpory: Noc vědců 2019
Hlavní řešitel: Techmania Science Center o. p. s.

Kontaktní osoba

V případě dalších dotazů k projektu se prosím obraťte na email projekty@techmania.cz

Stručný popis projektu

V rámci realizace Noci vědců 2019 v Plzni budou financovány aktivity pro širokou veřejnost za účelem podpory volnočasových aktivit dětí a mládže. Tématem Noci vědců 2019 je „Šetrně k planetě“.

Noc vědců je tradiční veřejně přístupná akce, jejímž posláním je popularizace vědy a techniky. Jde o setkání veřejnosti s vědou a vědci. Jedním z hlavních cílů Noci vědců je vzbudit v žácích, studentech a mladých lidech obecně zájem o vědeckou kariéru, technické a přírodovědné obory.

Noc vědců každoročně pořádá Evropská komise. V tento den se po celé Evropě otevřou dveře vědeckých a vzdělávacích institucí s nabídkou populárně vzdělávacího programu, který na stovkách míst v celé Evropské unii ukazuje fascinující svět zejména přírodovědných a technických fenoménů.

Noc  vědců v České republice má již dlouholetou tradici a koná se již od roku 2005. Techmania každoročně připravuje bohatý program sestávající ze show, kreativních dílen, hudebních vystoupení, populárně laděných přednášek či soutěží. Podrobný program a seznam organizátorů je uveden na www.noc-vedcu.cz.

 

umo3 velké