Zkuste přijít na to, jak fungují různé typy motorů, zkonstruujte nejrychlejší autíčko na závodní dráhu, zjistěte, jak funguje aerodynamická síla, testujte stavební materiály, zkoumejte mostní konstrukce, stavte mrakodrapy nebo zkuste najít lék na smrtící nákazu, která může za pár minut vyhubit lidstvo! Buďte kreativní, inovativní a hledejte řešení, protože inženýři zlepšují náš život!

Rozhlédněte se kolem sebe. Co vidíte? Najdete věci, které nevytvořil člověk? Mnoho jich asi nebude, že? Člověk je od přírody velmi přizpůsobivý, přičinlivý, ale hlavně líný. Téměř vše, co vytváří, dělá proto, aby si ulehčil práci, byl efektivnější v nakládání se zdroji surovin anebo aby se prostě bavil.

K tomu, abyste si mohli napustit vodu do vany nebo zavolat někomu přes oceán, bylo potřeba vymyslet a zkonstruovat nespočet zařízení a vyřešit spoustu problémů. Například z jakého materiálu to či ono vyrobit, jak udělat, aby vše celé spolu fungovalo a nakonec, aby to lidé uměli efektivně používat a pomohlo jim to v běžném životě.  Za tím vším dnes stojí hlavně inženýři!

 

  • 18 exponátů
  • 400 m
  • 7-12 let

 

OD 1. 7. 2019 OTEVŘENO VE ZKUŠEBNÍM PROVOZU