Domů > Klub pro nadané a přemýšlivé děti (2. stupeň ZŠ)

Klub pro nadané a přemýšlivé děti (2. stupeň ZŠ)

Klub pro nadané a přemýšlivé žáky

1. pololetí 2023/2024

Spojujeme mladé holky a kluky nadšené pro přírodovědné a technické obory, kterým nestačí běžná školní výchova a touží se dozvědět něco navíc. Podporujeme jejich vášeň a motivujeme je na další cestě k “dospělé“ vědě.

Pro koho je klub určen?

Klub je otevřen pro všechny zvídavé žáky a žákyně druhého stupně ZŠ a odpovídajících ročníků víceletých gymnázií, kteří mají touhu po vědění a bádání.

Jaké je téma letošního ročníku?

Každé pololetí se členové klubu věnují jednomu pojícímu tématu, na které nahlížejí pohledem pěti oborů – biologie, astronomie, matematika, chemie, globální výzvy.

Tématem letošního ročníku je Země - nová generace, kde se budeme snažit pomocí výsledků kosmického výzkumu zlepšit život na Zemi.

Kdy se budeme potkávat?

Klub Nadaných a přemýšlivých startuje v říjnu 2023. Členové budou rozděleni do dvou základen – zelené základny a červené základny. Zelená základna se bude potkávat každý čtvrtek od 15:30 do 17:30 a červené základně budou patřit vybrané soboty od 9:30 do 17:30. Kompletní rozvrh výzkumných lekcí je k dispozici v registračním formuláři.

Jak se přihlásit?

Zájemci nejdříve vyplní jednoduchý formulář a následně budou pozváni na pohovor, který prověří jejich touhu po bádání a vědění. Přihlášky můžete posílat do 11. 9. 2023.

Kolik stojí členství v klubu?

Díky podpoře Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy České republiky je členství v klubu pro všechny účastníky zcela zdarma.

Potřebuji nějaké speciální vybavení?

Veškeré vybavení potřebné pro aktivní účast v klubu bude pro členy zdarma zajištěno. 

Kde získám další informace?

Do klubu můžete nahlédnout na facebookovém profilu klubu Nadaných, případně se můžete přímo obracet na vedoucí projektu Jitku Mašindovou (jitka.masindova@techmania.cz ).

O Klubu pro nadané a přemýšlivé děti

V prostorách Techmanie probíhají již tradičně pravidelné Kluby určené dětem druhého stupně ZŠ a odpovídajících ročníků víceletých gymnázií.

Nosným tématem Klubů je kolonizace vesmíru. V tomto dynamickém odvětví nechybí prostor pro fantazii a ruku na srdce, kdo nechtěl být nikdy astronautem :). S dětmi se pouštíme nejen do objevování  astronomie, ale také matematiky, biologie, chemie nebo globálních výzev současnosti.

Klub vznikl za účelem podpory dětí, které jsou zvídavé a mají touhu po vědění a bádání. Děti u nás mají přístup k moderní infrastruktuře science centra. To ale není všechno. Náš Klub je ale také místem, kde se přemýšlivé děti mohou pravidelně setkávat s podobně motivovanými vrstevníky. Vytváříme pro ně bezpečné a podpůrné prostředí, kde mohou společně sdílet a rozvíjet své nápady. A tak díky pravidelnému setkávání vznikla i mnohá přátelství.

Pokud se chcete o našem Klubu a současných aktivitách dozvědět víc, navštivte naši facebookovou stránku.