Domů > Tiskové zprávy > 2015 > Květen > Hluboký vesmír jede bojovat do Jeny

Hluboký vesmír jede bojovat do Jeny

Autorský film plzeňského Techmania Science Center Hluboký vesmír se zúčastní 9. ročníku Fulldome festivalu. Ten začíná v německé Jeně 28. května a ve stejné kategorii se o hlasy poroty bude ucházet ještě dalších sedmnáct snímků z USA, Austrálie, Japonska, Německa a dalších zemí.

 Fulldome festival je prestižní přehlídka projekcí na kulovou plochu. „Po prvním roce zkušeností s naším digitálním systémem jsme chtěli prezentovat výsledek naší práce. Pořadatelům se snímek líbil, a proto ho zařadili do hlavní části soutěže,“ říká k účasti režisér a scénárista snímku Tomáš Meiser. Film Hluboký vesmír již zabodoval na české scéně, když získal druhé místo v soutěži o popularizaci vědy pořádané Akademií věd – SCIAP. Před ním se umístil snímek z produkce České televize. Na festivalu v Jeně se bude promítat v angličtině.

Planetárium v Jeně  je jedno z největších v Evropě a zároveň nejstarší stále otevřené na světě. Jeho vznik je úzce spojen s věhlasnou optickou firmou Carl Zeiss. Planetárium se může pochlubit například jedním z největších opto-mechanických systémů na světě.

V Plzni dne 25. května 2015