Program

 

Téma týdne:  Zimní sporty    24. – 27. 1. 2022
Pondělí Přivítání po víkendu v ranním kruhu se sovičkou Koumalkou. Seznámení se zimními sporty – jaké zimní sporty známe, které už jsme zkoušeli? Pohybová báseň“ Bruslení“. Závody v oblékání. Pobyt venku – procházka po okolí. Odpolední hry na přání.
Úterý Hry se stavebnicemi. Ranní rozcvička – protažení celého těla. Naučíme se týmový pokřik „Hurá, hurá, já to vím, Koumáci jsou skvělý tým!“ Pohybová chvilka – zkoušíme bruslit na koberci (pomocí krabiček od kapesníků). Logopedická prevence s Ivetou. Pobyt venku na zahrádce.
Středa Hry se stavebnicemi.  Povídáme si o úrazech při sportu. Rozumět pravidlům sportu a dodržování.  Návštěva solné jeskyně, procházka po městě. Odpolední hry na přání dětí
Čtvrtek Ranní rozcvička – každý sportovec se musí před tréninkem pořádně protáhnout. Uvolňování ramenního kloubu, zápěstí pomocí grafomotoriky (pracovní listy). Pobyt venku na zahrádce.
Pátek Relaxační chvilka při klidné hudbě, trénujeme dýchání do bříška. Zapuštění barev do klovatiny (brusle). Vyhlášení vítězů. Pohádka Bob a Bobek na bruslích.

 

Od června 2019 jsme zařazeni do seznamu školek spolupracujících s Mensou ČR.  Nově  jsme zařadili do každodenních aktivit systém učení NTC metodou, která svým pojetím a obsahem pomáhá rozvoji využití mozkového potenciálu všech zapojených dětí. Vedlejším efektem ale často bývá i identifikace nadaného dítěte již v předškolním věku. Chystáme také testování dětí na IQ, ve spolupráci s Mensou ČR.

Více najdete také na https://deti.mensa.cz

 

Každý den probíhá pohybová aktivita vedená pedagogickým pracovníkem dětské skupiny.  Tyto aktivity se odehrávají v herně dětské skupiny, popř. v prostorách Techmania Science Center s využitím pomůcek (švihadlo, gymnastický míč, gymnastická lavička, obruče, žíněnky, atd.).

Anglický jazyk

Výuka anglického jazyka probíhá jednou týdně pod vedením paní učitelky. Během dne výuku podpoří pedagogičtí pracovníci dětské skupiny používáním anglických frází.