Domů > Dětská skupina > Program

Program

Téma týdne:  Vše co jezdí, létá, pluje…. 15. 7 – 19. 7. 2019
Pondělí Přivítání v ranním kruhu se sovičkou Koumalkou. Povídáme si o různých dopravních prostředcích. Které známe? Pobyt venku na zahrádce.
Úterý Ranní pohybové hry se stavebnicí. Stavíme autobus a jedeme na dovolenou. Přiřazujeme kam patří auto, vlak, letadlo a loď a nalep. Procházka po okolí Techmanie.
Středa Přivítání se sovičkou Koumalkou. Ranní pohybová hra „Na myšky“. Hry na přání dětí. Zpíváme písničku: „Jede jede mašinka“, rytmizace slov – vytleskávání. Pobyt venku na zahradě.
čtvrtek Ranní hry v koutcích s stavebnicí. Vyrábíme a malujeme různé dopravní prostředky z papíru. Venkovní závody na kolech a motorkách.
Pátek Ranní přivítání v komunikačním kruhu. Rozcvička před opičí překážkovou dráhou. Vyrábíme mašinku z dřevěných kostek, společná práce dětí. Pobyt venku na zahradě.

Od června 2019 jsme zařazeni do seznamu školek spolupracujících s Mensou ČR.  Nově  jsme zařadili do každodenních aktivit systém učení NTC metodou, která svým pojetím a obsahem pomáhá rozvoji využití mozkového potenciálu všech zapojených dětí. Vedlejším efektem ale často bývá i identifikace nadaného dítěte již v předškolním věku. Chystáme také testování dětí na IQ, ve spolupráci s Mensou ČR.

Více najdete také na https://deti.mensa.cz

 

Každý den probíhá pohybová aktivita vedená pedagogickým pracovníkem dětské skupiny.  Tyto aktivity se odehrávají v herně dětské skupiny, popř. v prostorách Techmania Science Center s využitím pomůcek (švihadlo, gymnastický míč, gymnastická lavička, obruče, žíněnky, atd.).

Anglický jazyk

Výuka anglického jazyka probíhá jednou týdně pod vedením paní učitelky. Během dne výuku podpoří pedagogičtí pracovníci dětské skupiny používáním anglických frází.