Domů > Dětská skupina > Program

Program

Téma týdne: Čertovský rej 25. 11. – 29. 11. 2019
Pondělí Vítáme se v ranním kruhu se Sovičkou Koumalkou. Co jsme dělali o víkendu? Čertí rozcvička- Jak se čerti válí, jak se čerti myjí, jak se radují, apod. Trénujeme básničku pro Mikuláše. Pobyt na zahrádce, hry na přání dětí.
Úterý Ranní hry na koberci, ranní kruh, čertovské povídání, rozcvičíme pusinky. Hra čerti chlupatí (s kolíčky na prádlo) kdo nasbírá nejvíc kolíčků?  Malujeme čerta – práce s nůžkami a lepidlem a uhlem. Procházka po okolí Techmanie.
Středa Přivítání v ranním kruhu, cvičení – prvky z jógy. Malé děti – hry se stavebnicí, velké děti – angličtina s Barčou. Zahrajeme si hru – Koho odnesl čert? Trénujeme pozornost a paměť. Návštěva Techmanie – Malá věda.
Čtvrtek Přivítání v ranním kruhu. Honička s čertím ocáskem. Peklíčko – vyrábíme čerta z barevných papírů, pomocí nůžek, lepidla a provázku – rozvoj jemné motoriky. Trénujeme držení pastelky. Pobyt na zahrádce – pekelný tanec.
Pátek Výlet na Zámecký statek Újezd nade Mží – Vánoční tvoření. Odpoledne hry na přání dětí, čertí diskotéka.

Od června 2019 jsme zařazeni do seznamu školek spolupracujících s Mensou ČR.  Nově  jsme zařadili do každodenních aktivit systém učení NTC metodou, která svým pojetím a obsahem pomáhá rozvoji využití mozkového potenciálu všech zapojených dětí. Vedlejším efektem ale často bývá i identifikace nadaného dítěte již v předškolním věku. Chystáme také testování dětí na IQ, ve spolupráci s Mensou ČR.

Více najdete také na https://deti.mensa.cz

 

Každý den probíhá pohybová aktivita vedená pedagogickým pracovníkem dětské skupiny.  Tyto aktivity se odehrávají v herně dětské skupiny, popř. v prostorách Techmania Science Center s využitím pomůcek (švihadlo, gymnastický míč, gymnastická lavička, obruče, žíněnky, atd.).

Anglický jazyk

Výuka anglického jazyka probíhá jednou týdně pod vedením paní učitelky. Během dne výuku podpoří pedagogičtí pracovníci dětské skupiny používáním anglických frází.