Domů > Dětská skupina > Program

Program

Téma týdne: Eskymácký týden – 18. – 22. 1. 2021
Pondělí Přivítání s dětmi v ranním kruhu – co jsme dělali o víkendu? Známe země, kde je pořád zima? (Severní a Jižní pól, Grónsko, Kanada, Aljaška, Rusko…) Žijí v těchto zemích lidé? Jak se jim říká? (Eskymáci). Pokus se sněhem – co se stane, když přineseme sníh domů? Promítáme si obrázky a videa o Eskymácích. Angličtina s Ájou. Návštěva Techmánie – Malá věda.
Úterý Povídání o Eskymácích. Vymýšlení eskymácké řeči (přezdívky dětí) – stavba iglú z různých hraček a materiálů – z kostkového cukru, dřevěných kostek – zapojujeme fantazii. Venkovní pobyt na zahrádce.
Středa Přivítání v ranním kruhu. Pohybová chvilka – hra na lední medvědy a lachtany (přitahování na břiše na lavičce a plazení po zemi, odstrkování dlaněmi). Jaká zvířátka žijí v ledových oblastech? Zvířátka si namalujeme. Pobyt venku na zahrádce.
Čtvrtek  Seznámení s básní „Eskymácká abeceda“ od Jiřího Žáčka. Diskuse na téma, co si oblékáme, aby nám nebyla zima? Přiřazování obrázků oblečení (rukavice, čepice). Pořádáme závody v oblékání zimního oblečení. Pobyt na zahrádce.
Pátek Pohybová chvilka – hra na Eskymáky (chůze po balančních kamenech, přeskakování, balancování). Tvoříme Eskymáky z košíčků na muffiny. Tanečky s Ájou. Návštěva Techmánie – expozice Inženýr.

 

Od června 2019 jsme zařazeni do seznamu školek spolupracujících s Mensou ČR.  Nově  jsme zařadili do každodenních aktivit systém učení NTC metodou, která svým pojetím a obsahem pomáhá rozvoji využití mozkového potenciálu všech zapojených dětí. Vedlejším efektem ale často bývá i identifikace nadaného dítěte již v předškolním věku. Chystáme také testování dětí na IQ, ve spolupráci s Mensou ČR.

Více najdete také na https://deti.mensa.cz

 

Každý den probíhá pohybová aktivita vedená pedagogickým pracovníkem dětské skupiny.  Tyto aktivity se odehrávají v herně dětské skupiny, popř. v prostorách Techmania Science Center s využitím pomůcek (švihadlo, gymnastický míč, gymnastická lavička, obruče, žíněnky, atd.).

Anglický jazyk

Výuka anglického jazyka probíhá jednou týdně pod vedením paní učitelky. Během dne výuku podpoří pedagogičtí pracovníci dětské skupiny používáním anglických frází.