Program

Téma týdne: Policejní týden      1. – 5. 3. 2021
Pondělí Přivítání s dětmi v ranním kruhu se sovičkou Koumalkou. Povídáme si o zážitcích z víkendu. Seznamujeme se s tématem týdne – kdo je to policista, jak ho poznáme? Co má policie na starost? Zdravá rozcvička pro nastartování celého těla. Venkovní pobyt na naší zahrádce.
Úterý Ranní činnosti u stolečku – omalovánky, větší děti tematické pracovní listy. Pohybová chvilka – policejní honička – děti mají barevné puntíky, podle určení barvy plní činnosti. Děti si osvojují barvy. Pobyt venku na zahrádce – dopravní hřiště.
Středa Ranní přivítání s dětmi v kruhu. Výtvarná chvilka – pomocí čtvrtek barevného papíru, nůžek a lepidla vyrábíme policejní plácačky. Angličtina s Ájou. Pobyt venku na zahrádce.
Čtvrtek Ranní přivítání s dětmi v kruhu se sovičkou Koumalkou. Hromadná skupinová práce – malujeme společně policejní auto, opakujeme si číslo na policii 158. Trénujeme básničku „POLICIE – modrá značka s písmenky, policii znamená, chrání nás a pomáhají, to před každý dávno zná. Službu oni mají stále, volno ani chviličku, telefonem můžeš volat jedna, pět a osmičku.“ Pobyt venku na zahrádce.
Pátek Společné přivítání, poohlédnutí za celým týdnem, zopakování odvedených aktivit, trénování básničky. Tanečky s Ájou. Pobyt venku na zahrádce – pohybové hry, práce na pískovišti.

 

Od června 2019 jsme zařazeni do seznamu školek spolupracujících s Mensou ČR.  Nově  jsme zařadili do každodenních aktivit systém učení NTC metodou, která svým pojetím a obsahem pomáhá rozvoji využití mozkového potenciálu všech zapojených dětí. Vedlejším efektem ale často bývá i identifikace nadaného dítěte již v předškolním věku. Chystáme také testování dětí na IQ, ve spolupráci s Mensou ČR.

Více najdete také na https://deti.mensa.cz

 

Každý den probíhá pohybová aktivita vedená pedagogickým pracovníkem dětské skupiny.  Tyto aktivity se odehrávají v herně dětské skupiny, popř. v prostorách Techmania Science Center s využitím pomůcek (švihadlo, gymnastický míč, gymnastická lavička, obruče, žíněnky, atd.).

Anglický jazyk

Výuka anglického jazyka probíhá jednou týdně pod vedením paní učitelky. Během dne výuku podpoří pedagogičtí pracovníci dětské skupiny používáním anglických frází.