Domů > Dětská skupina > Program

Program

Téma týdne: Cesta do pravěku 9.  –  13. 3. 2020
Pondělí Ranní přivítání s dětmi – vyprávíme si zážitky z víkendu. Říkáme si jména a příjmení – předškoláci znají své adresy? Co budeme dělat, když se ztratíme v OC? Povídání o dinosaurech, kdy žily na naší planetě? Získání povědomí o tom, že dinosauři nejsou jen obrazem bojů a agrese!
Úterý Pohybová hra: Dupy dupy, klapy klapy, (děláme velké kroky) čí jsou tyhle sloní tlapy?Když ty tlapy zadupou, (co nejvíc dupeme) třesou celou chalupou. Zato myšky chodí tiše, (postupně méně a méně dupeme, až chodíme po špičkách) mají tlapky jako z plyše. Tiše myši ši ši ši, ať vás kocour neslyší.
Středa Vyrábíme s dětmi dinosauří nohy. Odtrhneme oválnou fólii z dvou papírových boxů na papírové kapesníky. To budou otvory pro nohy. Krabičky polepíme papírem s předem nakresleným zvířecím vzorem. Ke špičce zvenku přilepíme pořádné lepenkové drápy. Pozor, jde strašlivá příšera!
Čtvrtek Děti mají za úkol přinést si do školky různé druhy dinosaurů (dinosaury – hračky, časopisy, knihy o dinosaurech). Ve školce si je budeme prohlížet a říkat jejich jména. Tématické pracovní listy pro předškoláky. Menší děti vybarvují obrázky s různými druhy dinosaurů.
Pátek Opakujeme pohybovou hru z úterka.  Vyrábíme si vlastního dinosaura – jakou by měl barvu? Jak by byl veliký? Jakou by měl kůži? – práce s barvami, nůžkami a lepidlem. Návštěva Techmánie – expozice Člověk a zvíře.

 

Od června 2019 jsme zařazeni do seznamu školek spolupracujících s Mensou ČR.  Nově  jsme zařadili do každodenních aktivit systém učení NTC metodou, která svým pojetím a obsahem pomáhá rozvoji využití mozkového potenciálu všech zapojených dětí. Vedlejším efektem ale často bývá i identifikace nadaného dítěte již v předškolním věku. Chystáme také testování dětí na IQ, ve spolupráci s Mensou ČR.

Více najdete také na https://deti.mensa.cz

 

Každý den probíhá pohybová aktivita vedená pedagogickým pracovníkem dětské skupiny.  Tyto aktivity se odehrávají v herně dětské skupiny, popř. v prostorách Techmania Science Center s využitím pomůcek (švihadlo, gymnastický míč, gymnastická lavička, obruče, žíněnky, atd.).

Anglický jazyk

Výuka anglického jazyka probíhá jednou týdně pod vedením paní učitelky. Během dne výuku podpoří pedagogičtí pracovníci dětské skupiny používáním anglických frází.