Domů > Dětská skupina > Program

Program

Téma týdne: Když kamarád stůně 20. – 24. 1. 2020
Pondělí Přivítání po víkendu se sovičkou Koumalkou. Trénujeme paměť: Co jsme dělali o víkendu? Relaxační chvilka, koordinace dechu, snažíme se dýchat do bříška, nadechovat nosem, vydechovat pusinkou. Seznámení se svým tělem. Skládačka postavy (holčička, chlapeček).
Úterý Ranní kruh. Sport a pohyb je důležitý proto, abychom nebyli nemocní. Překážková dráha, skáčeme, plazíme se, chůze po patách, špičkách. Umíme si správně umýt ruce? Jak na to a kdy si musíme ruce mýt?  Naučíme se říkadlo “ To jsou prsty, to jsou dlaně“.
Středa Hry se stavebnicí, přivítání v ranním kruhu. Pohybová hra “Čelo na čelo“ – děti běhají na písničky, při zastavení hudby děti dají ve dvojici čelo na čelo (ruku, nohu, bříško) sbližování se s kamarády ze školky. Když někdo pláče pohladím ho, obejmu, jdu si sním hrát. Angličtina s Barčou.
Čtvrtek Hry na přání dětí. Co je to bacil? Jak se před ním uchránit? Vybarvíme si a vystřihneme zdravé a nezdravé jídlo, postupně ho rozdělíme. Na talíř nalepíme zdravé, do pytle hodíme nezdravé. Návštěva Techmanie – malá věda.
Pátek Kdo si ráno pečlivě vyčistil zoubky? Ukážeme si jak na to. Proč je tak důležité si zoubky čistit, a které jídlo nám zoubky nejvíc kazí? Kdo je pan zubař/ paní zubařka? Nakreslíme si je. Pobyt venku na zahrádce a hra na Kazíka (Mrazíka).

Od června 2019 jsme zařazeni do seznamu školek spolupracujících s Mensou ČR.  Nově  jsme zařadili do každodenních aktivit systém učení NTC metodou, která svým pojetím a obsahem pomáhá rozvoji využití mozkového potenciálu všech zapojených dětí. Vedlejším efektem ale často bývá i identifikace nadaného dítěte již v předškolním věku. Chystáme také testování dětí na IQ, ve spolupráci s Mensou ČR.

Více najdete také na https://deti.mensa.cz

 

Každý den probíhá pohybová aktivita vedená pedagogickým pracovníkem dětské skupiny.  Tyto aktivity se odehrávají v herně dětské skupiny, popř. v prostorách Techmania Science Center s využitím pomůcek (švihadlo, gymnastický míč, gymnastická lavička, obruče, žíněnky, atd.).

Anglický jazyk

Výuka anglického jazyka probíhá jednou týdně pod vedením paní učitelky. Během dne výuku podpoří pedagogičtí pracovníci dětské skupiny používáním anglických frází.