Domů > Dětská skupina > Program

Program

Téma týdne: Masopust 24. 2 – 28. 2. 2020
Pondělí Přivítání s dětmi v ranním kruhu se Sovičkou Koumalkou. Povídáme si o zážitcích z víkendu. Připomínáme si jak se víkendové dny jmenují, společně si připomeneme svá jména a příjmení – předškoláci přidávají adresu svého bydliště. Seznamujeme se s Masopustem – co to je? Kde a proč se slaví?
Úterý Ranní hry u stolku – „tučňáci“, Lego.. Vyrábíme si veselé masopustní masky – vybarvujeme obrázky – práce s barvami a nůžkami. (Vyrobené masky můžou děti použít při páteční přehlídce). Návštěva Techmánie – Malá věda.
Středa Venkovní Hra: Děti utvoří kruh a drží se za ruce. Dítě v roli medvěda sedí v dřepu uprostřed. Děti chodí v rytmu říkanky.Ty medvěde chlupatý,co máš kožich na paty,rychle, rychle utíkej,všechny si nás pochytej.Jedna, dvě, tři, čtyři, pět,už nás začni honit. Teď! Na poslední slovo se všechny rozběhnou a medvěd je honí. Chycený je zase medvědem.
Čtvrtek Ranní přivítání s dětmi. Předškoláci – pracovní listy na dané téma – Masopustní koláče – domaluj klauna. Menší děti vybarvují „masopustní“ obrázky. Výzdoba třídy na karneval – velké bonbony z krabiček, ruliček, krepového papíru a celofánu – práce v kolektivu.
Pátek Masopustní rej masek – přijďte dnes do školky ve Vašem oblíbeném „masopustím převleku“ – Přehlídka masek – vyhlášení o  „nejoriginálnější“ masku. (ve školce bude možnost výběru z mnoha převleků :) )Návštěva Techmánie – Malá věda

Od června 2019 jsme zařazeni do seznamu školek spolupracujících s Mensou ČR.  Nově  jsme zařadili do každodenních aktivit systém učení NTC metodou, která svým pojetím a obsahem pomáhá rozvoji využití mozkového potenciálu všech zapojených dětí. Vedlejším efektem ale často bývá i identifikace nadaného dítěte již v předškolním věku. Chystáme také testování dětí na IQ, ve spolupráci s Mensou ČR.

Více najdete také na https://deti.mensa.cz

 

Každý den probíhá pohybová aktivita vedená pedagogickým pracovníkem dětské skupiny.  Tyto aktivity se odehrávají v herně dětské skupiny, popř. v prostorách Techmania Science Center s využitím pomůcek (švihadlo, gymnastický míč, gymnastická lavička, obruče, žíněnky, atd.).

Anglický jazyk

Výuka anglického jazyka probíhá jednou týdně pod vedením paní učitelky. Během dne výuku podpoří pedagogičtí pracovníci dětské skupiny používáním anglických frází.