Domů > Dětská skupina > Program

Program

Téma týdne: Barevný svět kolem nás 16. – 20. 9. 2019
Pondělí Vítáme se básničkou : ,,Naučte se dětičky, rychle se mnou barvičky,,.  v ranním kruhu se sovičkou Koumalkou. Hry na přání dětí. Vyrábíme akvárium s barevnými rybičkami – kolektivní práce dětí – práce s nůžkami a lepidlem.  Pobyt na zahrádce.
Úterý Ranní hry u stolečku – (puzzle, stolní hry..) Návštěva Techmánie – expozice Optika – jak vidí naše oko- barevná spektra, jak vidíme pod vodou? Pobyt venku na zahrádce – hry na pískovišti.
Středa Barevná rozcvička – cvičíme s Míšou. Hry s barevným padákem – kolotoč, medúza – psychomotorická cvičení. Vytváříme obrázky z otisku ruky – grafomotorické dovednosti. Procházka po okolí Techmánie.
Čtvrtek Ranní hry na koberci. Předškoláci – pracovní listy na dané téma. Menší děti malují barvy duhy – rozvoj jemné motoriky – práce s barvami. Pobyt venku na zahrádce – staráme se o naše jahůdky.
Pátek Zelený Dinosauří pátek – děti si můžou z domova přinést svého vlastního dinosaura na ukázku kamarádům. Vyrábíme různé druhy dinosaurů z papíru – práce s lepidlem a nůžkami. Dinosauří překážková dráha. Hrajeme si na malé archeology – hledáme v pískovišti kostry dinosaurů.

Od června 2019 jsme zařazeni do seznamu školek spolupracujících s Mensou ČR.  Nově  jsme zařadili do každodenních aktivit systém učení NTC metodou, která svým pojetím a obsahem pomáhá rozvoji využití mozkového potenciálu všech zapojených dětí. Vedlejším efektem ale často bývá i identifikace nadaného dítěte již v předškolním věku. Chystáme také testování dětí na IQ, ve spolupráci s Mensou ČR.

Více najdete také na https://deti.mensa.cz

 

Každý den probíhá pohybová aktivita vedená pedagogickým pracovníkem dětské skupiny.  Tyto aktivity se odehrávají v herně dětské skupiny, popř. v prostorách Techmania Science Center s využitím pomůcek (švihadlo, gymnastický míč, gymnastická lavička, obruče, žíněnky, atd.).

Anglický jazyk

Výuka anglického jazyka probíhá jednou týdně pod vedením paní učitelky. Během dne výuku podpoří pedagogičtí pracovníci dětské skupiny používáním anglických frází.