Domů > Dětská skupina > Program

Program

Téma týdne: Dbáme na své zdraví 19. 11. – 23. 11. 2018
Pondělí Vítáme se se sovičkou Koumalkou. Sovička dětem vypráví o tom, jak byla jednou u medvěda Pecivála a jak ho společně s dalšími zvířátky zachraňovala. Jak bychom medvěda vyléčili my? – Dokončujeme dle vlastní fantazie pohádku. Hrajeme si na doktory – ošetřujeme kamarády.
Úterý Stavíme sanitku z velkých molitanových kostek, Hrajeme si na záchranáře, seznamujeme se s pomůckami záchranářů. Pokus – s bramborou – saháme na jednu bramboru špinavou rukou a na druhou čistou rukou. Následně dáme brambory do sklenic a pozorujeme změny. Angličtina s M.
Středa Odhalujeme bacily ve školce – Kde všude mohou být? Jak s nimi bojujeme? Vyrábíme bacil – Foukáme do černé kapky – porovnáváme bacily. Čteme pohádku Mach a Šebestová – Jak vyléčili Kropáčka. PH – Štronso bacil
čtvrtek Ve zdravém těle zdravý duch – zdravá strava – vystřihujeme z letáků zdravé a nezdravé potraviny. Obkreslujeme dvě postavy – zdravou a nezdravou – lepíme výstřižky z letáků. Ochutnáváme zdravé potraviny – Dle chuti poznáváme,co ochutnáváme.
Pátek Co nám pomůže při nemoci? – brainstorming. Vyrábíme hrneček horkého čaje z papíru. PH – Hlava, ramena… Pojmenováváme části těla – kombinujeme mluvené slovo s dotekem či pohybem příslušné části těla. Relaxace – uvědomujeme si pohyb části těla.

 

Každý den probíhá pohybová aktivita vedená pedagogickým pracovníkem dětské skupiny.  Tyto aktivity se odehrávají v herně dětské skupiny, popř. v prostorách Techmania Science Center s využitím pomůcek (švihadlo, gymnastický míč, gymnastická lavička, obruče, žíněnky, atd.).

Anglický jazyk

Výuka anglického jazyka probíhá jednou týdně pod vedením paní učitelky. Během dne výuku podpoří pedagogičtí pracovníci dětské skupiny používáním anglických frází.