PROGRAM

Téma týdne: 27. 6. – 1. 7. 2022  Lovci zvuků
Pondělí Přivítání v ranním kruhu po víkendu se sovičkou Koumalkou. Vyprávíme si nové zážitky. Zvuková hádanka – rozpoznáváme zvuky, poznáváme foukací harmoniku, xylofon, zvonkohru. Kreslíme a vybarvujeme tématické obrázky. Staráme se o naší zahrádku.
Úterý Hry na přání dětí, ranní kruh. Logohrátky, logopedická prevence s Ivetou. Kreslíme postavu mého tatínka. Sportujeme na zahrádce – míčové hry.
Středa Přivítání s dětmi, opakujeme vytleskávat jména dětí, dny v týdnu, roční období. Zpíváme si v doprovodu hudebních nástrojů. Kreslíme a vybarvujeme si obrázky. Pobyt venku.
Čtvrtek Přivítání s dětmi, hrajeme si u stolečku s korálky, malujeme obrázky, rozvíjíme jemnou motoriku. Opakujeme si měsíce v roce.  Hrajeme si na zahrádce.
Pátek Hurá prázdniny! Těšíme se na prázdniny a vyprávíme si kam pojedeme na dovolenou. Říkáme si co si zabalíme s sebou na dovolenou do našeho kufříku. Cvičení pro radost – s obručemi a s gymnastickými míči. Sportujeme na zahrádce.

 

Od června 2019 jsme zařazeni do seznamu školek spolupracujících s Mensou ČR.  Nově  jsme zařadili do každodenních aktivit systém učení NTC metodou, která svým pojetím a obsahem pomáhá rozvoji využití mozkového potenciálu všech zapojených dětí. Vedlejším efektem ale často bývá i identifikace nadaného dítěte již v předškolním věku. Chystáme také testování dětí na IQ, ve spolupráci s Mensou ČR.

Více najdete také na https://deti.mensa.cz

 

Každý den probíhá pohybová aktivita vedená pedagogickým pracovníkem dětské skupiny.  Tyto aktivity se odehrávají v herně dětské skupiny, popř. v prostorách Techmania Science Center s využitím pomůcek (švihadlo, gymnastický míč, gymnastická lavička, obruče, žíněnky, atd.).

Anglický jazyk

Výuka anglického jazyka probíhá jednou týdně pod vedením paní učitelky. Během dne výuku podpoří pedagogičtí pracovníci dětské skupiny používáním anglických frází.