Domů > Dětská skupina > Program

Program

Téma týdne: Jedeme do Afriky….10. 8. – 14. 8. 2020
Pondělí Přivítání s dětmi po víkendu. Povídáme si o zážitcích z víkendu a dovolené. Hravou formou se společně s dětmi seznámíme s Afrikou. Budeme si povídat o tom, jak Afrika vypadá, jací tam žijí lidé, jaká zvířata, jaké rostliny.
Úterý Přivítání písničkou : „Afrika černá“. Vyrábíme africkou výzdobu – společná práce dětí – práce s barvami, nůžkami a lepidlem. Vyrábíme ozdoby z korálků – náramky a náhrdelníky.  Venkovní pobyt na zahrádce.
Středa Ranní hry u stolečku. Předškoláci vyrábí africká zvířátka z papíru – lva, opičky a slony. Menší děti vybarvují tématické obrázky. Seznámíme se s kmenem Masajů – kdo jsou a jak žijí?
Čtvrtek Vyrábíme papírovou opičku na banán. Velká venkovní opičí dráha – procvičování koordinace a hrubé motoriky. Seznamujeme se s pohádkou Bolek a Lolek jedou do Afriky.
Pátek Plameňák – procvičování jemné motoriky – správný úchop tužky – koordinace oko ruka. Venkovní pobyt na zahrádce – malování afrických námětů a poznatků na tabuli. Z pískovište vytvoříme saharskou poušť s oázou.

 

Od června 2019 jsme zařazeni do seznamu školek spolupracujících s Mensou ČR.  Nově  jsme zařadili do každodenních aktivit systém učení NTC metodou, která svým pojetím a obsahem pomáhá rozvoji využití mozkového potenciálu všech zapojených dětí. Vedlejším efektem ale často bývá i identifikace nadaného dítěte již v předškolním věku. Chystáme také testování dětí na IQ, ve spolupráci s Mensou ČR.

Více najdete také na https://deti.mensa.cz

 

Každý den probíhá pohybová aktivita vedená pedagogickým pracovníkem dětské skupiny.  Tyto aktivity se odehrávají v herně dětské skupiny, popř. v prostorách Techmania Science Center s využitím pomůcek (švihadlo, gymnastický míč, gymnastická lavička, obruče, žíněnky, atd.).

Anglický jazyk

Výuka anglického jazyka probíhá jednou týdně pod vedením paní učitelky. Během dne výuku podpoří pedagogičtí pracovníci dětské skupiny používáním anglických frází.