Domů > Dětská skupina > Program

Program

 

Téma týdne: Co si oblékáme v zimě – 21. – 26. 1. 2019
Pondělí Přivítání v ranním kruhu se sovičkou Koumalkou. Návštěva planetária – projekce filmu: výlet na Mars.  Pobyt v expozici planetária.  Prohlížíme si obrázky se zimní tématikou – jak se oblékáme v zimě? Pobyt venku – honičky na zahradě.
Úterý Ranní pohybové hry se stavebnicí. Přijedou k nám papoušci aneb ptačí show ve školce. Poznáváme různé druhy papoušků a jejich barvy. Učíme se skládat oblečení, správný postup při oblékání – vytváříme karty s obrázky oblečení a pak se podle nich oblékáme. Pobyt venku – hry na mrazíka.
Středa Přivítání se sovičkou Koumalkou. Ranní pohybová hra: Najdi svoji bačkůrku. Rozvíjení jemné motoriky – navlékání tkaničky do bot. Pobyt venku – procházka po okolí.
čtvrtek Ranní hry v koutcích se stavebnicí. Oblékáme školkové panenky. Předškoláci – pracovní listy na rozvoj předmatematických dovedností. Pobyt venku – stavíme z písku.
Pátek Ranní přivítání v komunitním kruhu. Rozcvička – pohybová hra,  malujeme vodovými barvami a voskovkami zimní rukavice – vytváříme různé vzory. Pobyt venku na zahradě.

 

Každý den probíhá pohybová aktivita vedená pedagogickým pracovníkem dětské skupiny.  Tyto aktivity se odehrávají v herně dětské skupiny, popř. v prostorách Techmania Science Center s využitím pomůcek (švihadlo, gymnastický míč, gymnastická lavička, obruče, žíněnky, atd.).

Anglický jazyk

Výuka anglického jazyka probíhá jednou týdně pod vedením paní učitelky. Během dne výuku podpoří pedagogičtí pracovníci dětské skupiny používáním anglických frází.