Domů > Tiskové zprávy > 2015 > Květen > Děti přiveze do Techmanie Šlechtična

Děti přiveze do Techmanie Šlechtična

Dvě stovky dětí a učitelů přijedou v pátek 15. května do Techmania Science Center v Plzni zvláštním parním vlakem. Netradiční výlet pro základní školu z Chrástu připravila Techmania společně s Iron Monument Clubem.

Děti nastoupí do historických vagónů přímo před školou, aby si následně užily cestu s typickým supěním a houkáním a s bílým dýmem nad hlavou. Zvláštní vlak potáhne lokomotiva 475.111 zvaná Šlechtična. Do areálu Škodovky se vrátí skoro sedm desítek let poté, co zde byla vyrobena.

„Jde o první zkušební jízdu, při níž si chceme zkusit, jaké by to bylo dopravovat děti ze škol v okolí Plzně do Techmanie tak, aby byla navýšena kapacita a minimalizováno riziko při přepravě,“ říká Ladislav Pešek z Iron Monument Clubu.

„Myšlenka přivézt děti parním vlakem nás zaujala především proto, že jedna z našich expozic je zaměřena na historii průmyslu v Plzni a okolí a její součástí jsou i staré lokomotivy. Při cestě parním vlakem tak děti doslova zažijí exponát na vlastní kůži, což jejich seznamování se s technikou může dát zase jiný rozměr,“ dodává ředitel Techmanie Vlastimil Volák.

Zvláštní parní vlak vyjíždí v pátek 15. května v 8 hodin od školy v Chrástu a k Techmanii dorazí v 8:45 hodin. Do jedné tu pak bude lokomotiva vystavena před budovou, aby si ji návštěvníci mohli prohlédnout. Návrat do Chrástu je plánován na druhou hodinu odpolední.

V Plzni dne 14. května 2015