Domů > Novinky > 2023 > Únor > Den s astronautem

Den s astronautem

Den s astronautem

 

Každý z nás, malý nebo velký, chtěl být asi někdy astronautem. Jak se k takové práci ale člověk dostane? Co musí umět? A můžu být astronautem i já? Na všechny tyto a ještě mnohé další otázky se budete moct zeptat již 17. 3., kdy do našeho planetária zavítá host z Evropské kosmické agentury, astronaut Aleš Svoboda. Program je připraven jak pro školní skupiny, tak i pro veřejnost. Proto si určitě vyznačte tento den v kalendáři, budeme se na vás těšit!

 

Přednáška:

120 Kč

Permanentkáři zdarma (rezervace nutná!)

Kapacita: 90 míst

Zjistěte co vesmírný program přináší společnosti, co člověk musí splňovat, aby se stal astronautem a mnohem víc. Vše se dozvíte na poutavé přednášce astronauta Aleše Svobody.

 

Workshopy pro školy:

Do hlubin Mezinárodní kosmické stanice ISS

Pojďte s námi prozkoumat jediné trvale obydlené místo mimo naši planetu Zemi. Své brány nám otevře Mezinárodní kosmická stanice. Dozvíte se, proč si astronaut nemůže dát ve vesmíru sprchu, že brambůrky nejsou nejvhodnější svačinkou a na co si dát pozor při návštěvě toalety. Prozkoumáme vliv vesmírného prostředí na lidské tělo a povíme si spousty dalších zajímavostí o životě ve vesmíru. Nezapomeňte si připravit své mobilní telefony, které nám pomohou dotvořit atmosféru celého zážitku a být tak součástí vesmírného týmu.

 

Zdarma pro školní skupiny

Kapacita: 25 míst

7. třída a výš

Mobily s sebou