Domů > Tiskové zprávy > 2019 > Září > Den bez bariér přilákal do plzeňské Techmanie více než 400 lidí

Den bez bariér přilákal do plzeňské Techmanie více než 400 lidí

V Techmania Science Center připravili den, kdy rozdíly nehrají roli. Vstupné zdarma a speciální program využilo více než 400 návštěvníků z řad zdravotně a tělesně postižených včetně jejich doprovodu, matky s dětmi v tísni, nízkoprahové kluby a jiné organizace či sdružení.

„Letošní Den bez bariér proběhl v pondělí 17. září. Vyjma prostor 3D planetária, veškerých expozic a zázemí Techmanie jsme náš program obohatili o vědecké show tlumočené do znakového jazyka,“ uvedl Jan Štěpán z oddělení marketingu Techmania Science Center.

Mezi návštěvníky Dne bez bariér patřil i Jiří Ježek, paralympijský vítěz a mistr světa v cyklistice.

„Je vždycky dobré si připomenout, že zdraví a spokojenost nejsou v životě automaticky garantovány. Proto jsou Dny bez bariér, jaké pořádá například Techmanie, velmi důležité. Byť je dnes například sociální sféra velmi semknutá a velice dobře funguje pomoc člověka člověku, je dobré si to připomenout,“ komentoval akci Jiří Ježek, a pokračoval: „V dnešní době se řada společností snaží působit otevřeně. Je úžasné, že i Techmania Science Center je otevřená nejen myšlenkou, ale i řešením prostoru. To je věc, ze které mám velkou radost. Je výborné, když se už od začátku myslí na všechny. Už při rekonstrukci starých hal původních Škodových závodů bylo myšleno na to, že Techmania bude pro všechny. Tím, že je bezbariérová. Tím, že nabízí programy, v nichž si každý najde svoje zážitky; ať už je to tlumočení vědecké show do znakové řeči, nebo zážitky dětí s mentálním hendikepem.“

Techmania Science Center letos oslaví desáté výročí svého založení. Dny bez bariér pořádá každoročně, za uplynulý 10 let je navštívilo téměř 2000 osob z více než 20 institucí.