Domů > Novinky > 2024 > Duben > Audiovizuální show Christian Zatta & NOVA Music

Audiovizuální show Christian Zatta & NOVA Music

Audiovizuální show Christian Zatta & NOVA Music

Zažijte Planetárium Techmania Science Center v nové roli interaktivní scény, která dokreslí unikátní hudební vystoupení talentovaného švýcarského umělce Christiana Zatty. Těšit se můžete na propojení zvuků instrumentální hudby s vizuálními efekty, které dohromady vytvoří neopakovatelný smyslový zážitek. Součástí akce bude také doprovodný program, během kterého budeme zkoumat zvuky ve vesmíru a planetu skrze technologii Science on a Sphere.

PROGRAM:

17:15 Jaká planeta je v naší galaxii nejkrásnější? – projekce Science on a Sphere

18:00 Jak zní vesmír? – interaktivní přednáška

19:00 Vizualizace vědy – projekce Science on a Sphere

20:00 Christian Zatta & NOVA Music

V případě dobrého počasí bude v rámci programu probíhat také astronomické pozorování Slunce.

Christian Zata & NOVA Music

Christian Zata je švýcarský kytarista, skladatel, pedagog a také frontman hudební skupiny NOVA, která zasvětila svou tvorbu prostoru, času a vědě. Spolu se svými kolegy (Thomas Tavano – basová kytara, Florian Hoesl – bicí) absolvují turné po evropských planetáriích, kde prezentují svoji tvorbu za doprovodu unikátních 360 ° projekcí, díky kterým nabízejí jedinečný audiovizuální zážitek. Během svého turné bude mít skupina také jednu zastávku v České republice a své umění představí v Planetáriu Techmania Science Center.   

Jak zní vesmír?

Interaktivní přednáška

Jsou ve vesmíru slyšet zvuky? Ano! Přijďte si poslechnout, jak zní hromy na Venuši, vítr na Titanu či přechod magnetosféry u Jupiteru. Podíváme se také, jaké zvukové nahrávky lidé poslali ke hvězdám a za jak dlouho naše zvukové signály dorazí k nejbližším hvězdám. Přednáška bude doplněna o bohatou sbírku zvukových záznamů.

Vizualizace vědy

Projekce Science On a Sphere

V unikátním sále Science On a Sphere na vás čeká projekce na kulovou plochu. Unikátní nástroj s obsáhlou databází dat nabídne zajímavosti vědecké i čistě vizuální. Jak se hýbou tektonické desky na Zemi? Jak budou vypadat kontinenty v budoucnosti? Jak to vypadá, když se ukážou všechna připojení na sociální sítě? A kolik vody máme na Zemi? To vše jsou otázky, na které budete znát odpověď. Na  samotný závěr dojde dokonce i na ohňostroj!

Jaká planeta je v naší galaxii nejkrásnější?

Projekce Science On a Sphere

Proč je Země tak krásná? A jak si v imaginární soutěži krásy vedou další planety? Pojďte s námi na výpravu za krásami planet naší soustavy! Nebudeme však povrchní a vysvětlíme si, proč planety vypají tak, jak vypadají! Proč je Země tak barevná a proč Merkur tak tmavý? Jak to, že má Saturn tak krásné prstence a Jupiter velkou rudou skvrnu? A proč Venuše skrývá svoji pravou tvář? Přijďte a vyberte si nejhezčí planetu!