Domů > Novinky > 2024 > Únor > Velikonoční EGGsperimentování

Velikonoční EGGsperimentování

Velikonoční EGGsperimentování

S příchodem jara se do Techmania Science Center vrací také naše Velikonoční eggsperimentování. Od 28. do 31. března budeme sledovat, jak příroda mění svůj zimní kabát za jarní a zaměříme se na fascinující jevy, které s sebou tento okamžik přináší. Upleteme pomlázku nebo košíček, nabarvíme vajíčka, zjistíme, proč kopřivy pálí, vyřešíme vajíčkovou loupež a donutíme vajíčka skákat a nerozbít se. Přijďte se s námi naladit na Velikonoční pondělí.

A na co se můžete těšit?

Velká vajíčková loupež
Zlotřilý lišák ukradl našemu velikonočnímu zajíčkovi všechna vajíčka a poschovával je někde v Techmania Science Center. Pomozte mu je najít, odhalte jméno zlotřilého lišáka a získejte zaslouženou dměnu.

Barvení vajíček
Prozkoumejte s námi tajemství barevných vajíček a odhalte přírodní materiály, které Vám mohou vajíčka obarvit. Zjistíte také, proč se při barvení využívá ocet nebo jaký vliv má na barvení například vosk nebo sláma. Vámi vytvořené vajíčko si pak můžete vzít s sebou domů.

Pletení košíčků
Starým novinám vdechneme nový život a budeme vytvářet až překvapivě pevné košíčky na pořádnou pondělní nadílku. Hotové výtvory vám samozřejmě skvěle poslouží i jako velikonoční dekorace. Navíc otestujeme jejich pevnost a také kolik vajíček vámi vyrobený košíček unese?

Pletení pomlázky
V sobotu na Vás v Techmania Science Center nečeká nic menšího než je upletení pořádné pomlázky. To, že je pomlázka jedním z hlavních aktérů Velikonoc, každý ví, víte ale proč se plete právě z vrby? A z kolika prutů má pomlázka být a jak ji uplést? Pojďte si s námi odpovědět na zmíněné otázky a vyzkoušet si samotné pletení.