Domů > Tiskové zprávy > 2017 > Červen > Techmanie je partnerem EXPO v Astaně

Techmanie je partnerem EXPO v Astaně

Plzeňské Techmania Science Center se v nadcházejících třech měsících bude prezentovat v kazašské Astaně. Je totiž Oficiálním partnerem pavilonu ČR na dnes zahájené světové výstavě EXPO 2017. Ta je zasvěcena energetice a důmyslným řešením. Techmanie sem poskytla devět exponátů ze své expozice Obnovitelné zdroje energie, jež tvoří zhruba polovinu české prezentace. Techmania Science Center je jediným českým science centrem, které se v Astaně představuje.

„Je nám velkou ctí, že jsme při přípravě návrhu Českého domu byli osloveni a že naše expozice byla vybrána, aby prezentovala důmyslnost řešení v rámci energetické budoucnosti,“ říká ředitel Techmanie Vlastimil Volák.

Ministerstvo průmyslu a obchodu, které má českou účast na EXPO na starosti, na svých webových stránkách uvádí, že dle schválené koncepce představí český pavilon na EXPO 2017 v rámci hlavní expozice „Důmyslnost řešení“, která je charakteristická pro technologie vyvíjené českými vědci i konkrétní produktové aplikace českých firem. Pavilon dále seznámí návštěvníky výstavy se zajímavými turistickými místy a jednotlivými regiony v ČR, tradiční českou kuchyní a českým pivem. Nebude chybět ani doprovodný program s ukázkami folklórního umění a soudobé české kultury. 

Techmanii s nabídkou účasti, která ideálně zapadá do koncepce Českého domu, oslovila společnost ARTEO, která českou účast v Astaně realizuje. Design celého pavilonu bude dílem prestižního studia Olgoj Chorchoj. To upravilo i vzhled exponátů z plzeňské expozice. Obnovitelné zdroje energie jsou původní autorskou expozicí Techmanie a hravě a vtipně představují moderní trendy ve výrobě elektřiny.

EXPO 2017 se pro veřejnost otevírá 10. června a potrvá do 10. září. Zúčastní se ho 101 států a očekávaná návštěvnost je pět a půl milionu lidí. Český dům má rozlohu 292 m2.