Domů > Tiskové zprávy > 2020 > Květen > Techmania otevírá pro školy a veřejnost 2. června nově s TERMOVIZÍ

Techmania otevírá pro školy a veřejnost 2. června nově s TERMOVIZÍ

Dnes dokončujeme instalaci termovize, coby jednoho z opatření na ochranu návštěvníků a zaměstnanců. V ostrém provozu bude termokamera od 2. června, kdy otevíráme pro školy a veřejnost všechny expoziční plochy a projekce v hlavní budově i v 3D Planetáriu. Upravili jsme každodenní provoz tak, aby docházelo k minimálnímu kontaktu s ostatními návštěvníky a na každého stále připadalo minimálně 20m2 expoziční plochy.

Provoz jsme rozdělili na dva okruhy. Okruh Hlavní budovy s dvěma časy otevření a okruh 3D Planetária s třemi časy otevření. Každý okruh je přístupný vždy jen v příslušném čase. Po skončení času pro příslušný okruh budou prostory vyklizeny a desinfikovány.

U vstupu instalujeme ve spolupráci se ZČU (NTC, FST, FZS) kameru s termovizí, která upozorní naši recepci na zvýšenou teplotu přicházejícího návštěvníka, anebo zaměstnance Techmanie. V případě zvýšené teploty některé osoby budeme tuto skutečnost s ní řešit. „Využívání termokamer je spolehlivým řešením, jak v objektech, kam vstupuje větší množství lidí, identifikovat osoby se zvýšenou teplotou a zabránit jim v kontaktu s ostatními lidmi a tím zamezit i možnému šíření nemoci covid-19,“ říká ředitel NTC Petr Kavalíř . Kamera zároveň slouží jako první a nový exponát, který objasňuje princip termovize a jejího možného použití při identifikaci nemocí.
Restaurace v prostorách Techmania Science Center bude přístupná pouze těm, kteří jsou na prohlídce okruhu Hlavní budovy a těm, kteří skončili okruh v Planetáriu a chystají se na prohlídku okruhu v Hlavní budově.
Následující týdny rozhodnou, jak moc bude Techmania koronavirovou krizí ovlivněna a zda-li přijatá úsporná opatření (propouštění a zrušení investic a propagace) budou stačit. V případě, že se tak nestane, bude Techmania nucena přijmout další úsporná opatření a omezit svůj provoz na víkend a na 2 dny v pracovním týdnu.

Vlastimil Volák
Ředitel, Techmania Science Center, gsm: 603 145 185