Domů > Tiskové zprávy > 2015 > Březen > Soutěž o sponzorované vstupné do Techmanie zná své vítěze

Soutěž o sponzorované vstupné do Techmanie zná své vítěze

Soutěž o sponzorované vstupné zná deset středních škol, které díky společnosti ABB, s.r.o., budou moci navštívit Techmania Science Center zcela zdarma. Akce určená gymnáziím a středním školám technického zaměření byla vyhlášena 15. ledna 2015 a výherci byli vylosováni na konci února.

„Do soutěže se letos přihlásilo devatenáct škol z Plzeňského, Karlovarského, Jihočeského a Středočeského kraje. To je o dvě víc než vloni,“ říká Martina Mrázková, která má v Techmania Science Center na starosti spolupráci se školami.

Radovat se z výhry mohou Střední odborné učiliště stavební z Plzně, Gymnázium Sušice, SPŠ dopravní z Plzně, VOŠ a SPŠE Plzeň, Gymnázium Z. Wintra Rakovník, Sportovní gymnázium Plzeň, Střední škola z Boru, ISŠ technická a ekonomická Sokolov, Gymnázium J. Š. Baara Domažlice a SPŠ strojnická a SOŠ prof. Švejcara Plzeň. Všechny tyto školy získávají na zbytek školního roku volný vstup pro své žáky na programovou nabídku Techmanie pro školy v hodnotě 5 000 Kč.

„Důvodem, proč ABB tuto soutěž již třetím rokem podporuje, je především zvýšení atraktivity technických studijních oborů u studentů a žáků. Spolupracujeme v tomto směru s několika neziskovými organizacemi, školami a jinými vzdělávacími institucemi. Právě činnost Techmania Science Centra přispívá k popularizaci vědy a techniky, což je jeden z našich hlavních cílů společenské odpovědnosti. Rozhodli jsme se, že soutěž o sponzorované vstupné podpoříme a pomůžeme tak rozšířit výuku zejména technických a přírodních předmětů inovativní a interaktivní formou,“ uvádí Lucie Melicharová Jandová, ředitelka marketingové komunikace a PR společnosti ABB ČR.

Techmania Science Center děkuje společnosti ABB, s.r.o., za pořádání této soutěže a svému partnerovi Plzeňskému kraji za její podporu.

V Plzni dne 2. března 2015