Domů > Tiskové zprávy > 2021 > Květen > Oblíbené letní příměstské kempy v Techmanii opět budou!

Oblíbené letní příměstské kempy v Techmanii opět budou!

Plzeňská Techmania se stejně jako ostatní instituce těší z toho, že je covid pandemie v naší republice na ústupu a bude moci v době velkých, letních prázdnin realizovat oblíbené příměstské tábory pro děti.

Od pondělí do pátku ve vybraných termínech si děti užijí bohatý program plný chytré zábavy! Dozví se mnoho zajímavých informací a poznají nové kamarády. Lektoři z Techmanie opět připravili pro letní táborníky skvělou nabídku tematicky zajímavých táborů. Každý si tedy může vybrat zaměření podle toho, co ho nejvíce baví!

Děti, které se zajímají o nové technologie a baví je bádat, si na své určitě přijdou s táborovou výzvou STAŇ SE SUPERHRDINOU. Kdy budou společně s ostatními superhrdiny bojovat proti živlům za pomoci moderních technologií a stanou se výzkumníky v biologické a chemické laboratoři.

Na své si přijdou také děti, které rády poznávají nová místa a cestují. Pro ty je jako ušitý tematický tábor CESTA PO EVROPĚ. Kdy poznají, jaké tradice a zvyky lidé napříč Evropou mají. Dále co je pro oblasti, kde žijí, typické i jakými jazyky se v jednotlivých zemích Evropy mluví. Program děti také seznámí s tím, co si vlastně mají představit pod Cíli udržitelného rozvoje OSN a jakým problémům a výzvám Evropané v poslední době čelí!
Do programové nabídky táborů jsou rovněž pro velký ohlas z předchozích prázdnin zařazeny tematické turnusy TEORIE VELKÉHO TŘESKU, ZÁKLADNA MARS 1
anebo AUTA, LODĚ, ROBOTI

Letošní prázdniny budou skupiny táborníků omezeny na 15 osob. A zároveň každé ráno bude vedoucím i účastníkům tábora kontrolována tělesná teplota termokamerou. Těmito opatřeními se snažíme snížit rizika spojená s přenosem koronavirové infekce.

Více informací a aktuální nabídka termínů letních táborů na:
letni-primestske-tabory- Techmania Science Center

Letní kempy v upravené podobě budou moci tohle léto využívat také školní skupiny a kolektivy. Techmania totiž zareagovala na výzvu MŠMT Letní kempy 2021, kterou ministerstvo vyhlásilo v návaznosti na zmírnění dopadu protikovidových opatření, kterým byli žáci ve školách více než rok vystaveny. Výzva se zaměřuje na na snížení nerovností v přístupu ke vzdělávání a podporu duševního zdraví u dětí po období pandemie.

„V současné době čekáme na vyjádření ministerstva, zda bude žádost Techmanie podpořena. Pokud bychom uspěli, bude to skvělé, protože budeme moci školním kolektivům, ale i jednotlivým školákům, nabídnout letní kempy, případně adaptační kurzy pro ně určené zdarma..
Pobyt školní třídy v Techmanii bude pro děti jakýmsi stmelovacím týdnem, kdy jim společně strávený čas umožní opětovně posílit sociální vztahy s vrstevníky a vzájemnou spolupráci. Navíc jim podnětné prostředí science centra umožní zábavným a nenásilným způsobem doplnit některé chybějící vědomosti. S tímto záměrem jsme se do výzvy ministerstva přihlásili. Mimořádná nabídka těchto letních kempů pro školní a jiné kolektivy bude školám nabídnuta stejně, jen v tuto chvíli nemůžeme zatím garantovat, že ze strany MŠMT bude program finančně podporován. Nicméně si držíme palce. Bylo by určitě skvělé, pokud bychom mohli školním kolektivům program finančně uhradit.“, dodává Kateřina Chábová, manažerka Techmania Science Center.

Adaptační formát letních kempů by mohl být obzvláště zajímavý pro třídní kolektivy současných nebo budoucích prvňáčků. Tato skupina žáčků, neměla z důvodu covidové pandemie standardní možnost adaptovat se s novým kolektivem a svým třídním učitelem. Svůj školní rok prožili z velké části v online prostředí. Techmania by jim ráda umožnila své spolužáky před novým školním rokem poznat více osobně a naživo!

Navíc kolektivům čerstvých absolventů z řad prvňáčků anebo prvňáčků budoucích bude poskytnuta po ukončení adaptačního letního kempu permanentní vstupenka na celé první pololetí školního roku 2021/2022.