Domů > Tiskové zprávy > 2022 > Červenec > Noční léto v Techmanii

Noční léto v Techmanii

Noční léto v Techmanii
aneb prázdninová Techmania, jak ji ještě neznáme!

Jaké by to byly prázdniny bez pořádných zážitků?

Akce Noční léto v Techmanii nezapomenutelné zážitky určitě nabídne. Návštěvníci budou moci zažít bohatý večerní program plný chytré zábavy. Právě pozdní večerní čas umožní představit oblíbené plzeňské science centrum jinak, než jak ho běžně během roku návštěvníci znají. Luminiscence, pozorování astronomických těles na noční obloze, hledání tajemných plánů a mnoho jiného bude součástí programu dva srpnové čtvrtky 4. a 18. Prázdninovou jízdu v noční Techmanii začínáme oba dny v 18h a večerka bude až v 23h. „Techmanii za světla už mnoho lidí vidělo a zažilo. A protože lze vědeckou zábavu zažít i v noci, rozhodli jsme se takový zážitek našim příznivcům zprostředkovat. Zejména pozorování noční, letní oblohy s odborným výkladem patří mezi aktivity, které během běžné, denní provozní doby nejsme schopni našim návštěvníkům nabídnout. Věříme, že díky prázdninovému volnu přijdou se svými rodiči také děti, které by během školního roku akci tohoto typu navštívit nemohly,“ uvedla vedoucí programového oddělení, Kristýna Nová.

Noční léto v Techmanii, které se odehraje dva čtvrteční, srpnové večery se ponese v duchu hry světla a tmy. Program pro návštěvníky bude probíhat primárně ve venkovním prostoru a v budově 3D Planetária. Návštěvníci se mohou těšit na vědecké show, které budou zaměřeny na luminiscenci a chemickou pyrotechniku. V projekčním sále 3D Planetária budou probíhat komentované projekce oblohy, venkovní prostor nabídne stanoviště pro večerní a noční pozorování astronomických těles prostřednictvím dalekohledů. Tým Techmania je připraven zodpovědět zvídavé dotazy k tomu, co v rámci pozorování návštěvníci na obloze objeví a uvidí. V budově planetária promítneme v prvním termínu snímek Sen o létání, který se těší u našich návštěvníků velké oblibě a běžně není součástí programu. Druhý termín pak nabídne pro zájemce přednášku o technologicky velmi vyspělém, vesmírném teleskopu Jamese Webba, který vznikl v mezinárodní spolupráci vesmírných agentur - americké NASA, evropské ESA a kanadské CSA. V rámci přednášky se účastníci dovědí více o tom, kde a proč se teleskop využívá a jaká je například jeho role při sběru aktuálních dat o vesmíru“, upřesňuje programovou nabídku Kristýna Nová.

Jako bonus připravil tým Techmanie na oba večery noční hru, při které se návštěvníci zapojí do hledání pokladu, a přitom pomohou najít roztržitému profesorovi jeho plány k významnému vynálezu, které ztratil v expozici.

INFORMACE KE VSTUPNÉMU
Vstupenky na obě akce jsou v prodeji na www.techmania.cz i na místě konání akce, cena vstupenky je 140 Kč.
Držitelé permanentních vstupenek mají vstup zdarma.

POZOR BONUS! Platnost zakoupené denní vstupenky 4. a 18. srpna umožňuje vstup na akci
Noční léto v Techmanii ZDARMA. Zakoupenou denní vstupenku je nutné uschovat.
Doplňkové služby jako občerstvení a parkování v rámci večerního programu zajištěny.

V případě dotazů více informací na tel.: 737 247 581, info@techmania.cz.

V Plzni dne 29. června

Kontakt pro media:
Kateřina Chábová
gsm:737 247 595
Email: katerina.chabova@techmania.cz