CO VÁS ČEKÁ?

Pro rok 2020 jsme připravili tematické víkendy, které nazýváme Technologie mění svět a každý termín bude zaměřen na jiné téma. Tematické víkendy jsou vhodné pro celou rodinu, přibližují svět moderních technologií jak jeho fanouškům, tak i těm, kteří si pod tímto pojmem zatím neumí nic představit. Přijďte se seznámit s novými technologiemi, které mění náš svět a zasahují do běžného života nebo s námi podrobně prozkoumejte třeba Vesmír.

 

 

TERMÍNY

28. - 29. 3. 2020

Tematická akce pro školy i rodiny, zabývající se nebezpečími, která na nás čekají při práci, pohybu a zábavě na internetu.

Přijďte diskutovat s renomovanými odborníky a dozvědět se více o tématech jako:

  • blockchain, kryptoměny a jejich těžba,
  • umělá inteligence a její používání,
  • chytrá domácnost,
  • kyberšikana a sexuální predátoři na internetu,
  • ztráta vlastních dat a vlastnictví,
  • vývoj a ochrana internetového bankovnictví.

Samozřejmě budete moci využít širokou nabídku doprovodného programu, filmová a divadelní představení, virtuální realitu, vědecké buskingy a řadu dalších aktivit.

24. - 26. 4. 2020

Kolonizace vesmíru je tematicky zaměřený víkend na vesmír a kosmonautiku v Techmania Science Center. Program se bude skládat z tematických projekcí v 3D planetáriu, buskingů, pozorování dalekohledy a chybět nebudou ani speciální přednášky. Na akci se budou také prezentovat firmy, které podnikají v kosmickém průmyslu.

22. - 23. 5. 2020

Nejnovější poznatky ve světě programování a umělé inteligence.