Domů > Letní příměstské tábory 2022

Letní příměstské tábory 2022

Představuje vám příměstské tábory na léto 2022. Vybírat můžete hned z několika zajímavých témat.

Termíny všech táborů naleznete na eshop.techmania.cz

 

Auta, lodě, roboti

V průběhu tábora se děti seznámí se základními druhy dopravních prostředků. Zkusí si postavit svůj kluzák a podrobí ho zkoumání v aerodynamickém tunelu. Zjistí, na jakých fyzikálních principech plují lodě na hladině a jak se ponorky orientují v oceánu. Zkusí si postavit vlastní raketu na různé druhy pohonu a také proniknou také do tajů robotiky.

Tábor je určen pro děti 1. až 3. třídy ZŠ.

Vikingem snadno a rychle

Mnoho lidí si myslí, že vikingové byli ukřičení barbaři s rohatými přilbami a obřími sekerami. Méně lidí už potom ví, že to byli skvělí navigátoři, obchodníci, mořeplavci, objevitelé a vynálezci. Zajímá tě, jak zvládli vikingové přeplouvat moře a řeky, i za špatného počasí a bez moderní navigace? Chceš si vyrobit pár pomůcek, bez kterých se správný viking neobejde, dozvědět se něco o jejich náboženství, či si jen zahrát pár her a skandinávsky si zadovádět?
Naloď se na drakar k nám do Techmanie, kde tohle všechno zažiješ, a něco se při tom i dozvíš.

Tábor je určen pro děti 4. až 7. třídy ZŠ.

Chaos v přírodě

Prázdniny jsou brzy tady a tobě se nechce sedět na lehátku a sledovat, jak ti moře líně omývá nohy? Co kdyby šlo se podívat z bezpečí na tsunami? A nejen na to! Nezůstalo by to jen u přírodních katastrof! Mohli bychom spolu zažít události, které nás nepřestávají fascinovat. Přijďte si prožít výbuchy hvězd, být u formování mlhovin, utéct před sopečnou erupcí, měřit a tvořit výšku tsunami a sledovat sílu zemětřesení...

Tábor je určen pro děti 4. až 6. třídy ZŠ.

Věda v barvách

Máš rád barvy, papír, nůžky, štětec, lepidlo? Rád tvoříš, miluješ svět fantazie a když začneš kreslit zapomeneš na svět? Tak právě pro Tebe je určen týden v Techmanii plný tvoření, malování, her a zkoumání světa výtvarnými prostředky. Projedeme se každý den částí expozice, necháme se inspirovat technikou i přírodou, budeme si vyprávět příběhy a užijeme si velké dobrodružství při jejich znázorňování. Naučíme skládat origami, necháme se unášet světem barev, užijeme si tvorbu z různých materiálů a domů si vedle zážitků odneseme i vlastní artefakty. Přijď poznat sám sebe a svět kolem nás prostřednictvím umění a vlastní tvorby.

Tábor je určen pro děti v předškolním ročníku MŠ. až 2. třídy ZŠ.

Kriminálka TSC

Baví tě řešit záhady? Chceš odhalit tajemství kriminalistiky a špionáže za pomoci vědy? Tak to hledáme právě tebe! Staň se součástí detektivního týmu Techmanie. Již tohle léto se můžeš těšit na příměstský tábor plný hádanek, kriminálních tajemství a vědeckého bádání! Také tě bude čekat výcvik pravého špióna. Tak na nic nečekej a přidej se k nám!

Tábor je určen pro děti 5. až 8. třídy ZŠ.

Od lososa po špagety

Co jiného dělat o prázdninách než pořádně cestovat? Přijď do Techmanie prozkoumat celičkou Evropu! Cestovatelský tábor ti odhalí tajemství některých zemí a poznáš spoustu nových kultur. Společně se podíváme na zoubek i některým zahraničním kuchyním a nebude chybět ani kurz cizích jazyků pro fajnšmekry. Tak na co čekáš! Sbal si kufr, čekáme tě tohle léto v Techmanii!

Tábor je určen pro děti 7. až 9. třídy ZŠ.

Tajemství lidského těla

Hurá prázdniny! Ale co s nimi? Sedět doma můžeme i při školním roce, co takhle probádat záhady lidského těla v Techmanii. Ne jako ve škole, ale prostřednictvím her, hádanek, sportu, zábavných aktivit, tvoření a hlavně experimentů, který si doma ani ve škole nezkusíš! Podíváme se nejen na stavbu těla a funkci jeho částí, ale i na smysly a to, jak nás mohou šálit. Nenech se ošálit a přijď tyhle prázdniny na příměstský tábor do Techmanie!

Tábor je určen pro děti 1. až 3. třídy ZŠ.

Základna MARS1

I ty můžeš letět na Mars! Vyzkoušejte si simulaci přípravy letu na Rudou planetu. Jak by taková cesta měla probíhat, co potřebujeme a co se bude dít po přistání? Život na Marsu již není tak velké sci-fi, jako v letech minulých. Staň se členem „marťanského“ týmu a pomoz s touto misí a to formou larpu! Pojďte dát hlavy dohromady a společnými silami vymyslet plán na osídlení a přežití! Společně se seznámíme s termínem i procesem teraformace, připravíme se na dalekou a nebezpečnou cestu a zkusíme založit novou kolonii. Jaké známe formy života? Je možné se s nimi na Rudé planetě setkat? Lze na marťanském povrchu pěstovat brambory? Dále si v našem Planetáriu můžete vyzkoušet například trénink na astronauta, a to díky exponátu gyroskop. Těšte se, budoucnost je tady!

Tábor je určen pro děti 4. až 7. třídy ZŠ.

 

Užitečné informace

Maximální kapacita každého běhu tábora je 15 osob.

Začátek tábora 8:00 na recepci Techmania Science Center.

Konec tábora 16:00 na recepci Techmania Science Center.

Občerstvení zajištěno po celou dobu tábora včetně pitného režimu.

Program, jídelní lístek a potřebné dokumenty zašle vedoucí tábora minimálně týden před začátkem běhu tábora.

 

Závazná přihláška Vám přijde po objednání tábora, její přijetí Vám bude potvrzeno ze strany Techmania Science Center.

 

Kontakt

Potřebujete více informací? Rádi vám je poskytneme! Napište si o ně na adresu tabory@techmania.cz  nebo zavolejte na číslo +420 737 209 243.

Jak se přihlásit

Přihláška nabývá platnosti v okamžiku vyplnění závazné přihlášky. Tábor objednáte na našich stránkách Letní příměstké tábory - E-shop Techmania
V případě požadavku zařazení několika dětí do stejné skupinky, prosíme tuto informaci uvést v přihlášce do kolonky „Poznámka“ (př. Jan Novák by rád byl ve skupině s Annou Novákovou).

Storno podmínky

Pokud se váš malý táborník či tábornice nakonec nebude moci na výpravu za poznáním vydat, dejte nám to prosím vědět co nejdříve.