Domů > Letní příměstské tábory 2021

Letní příměstské tábory 2021

Techmania Science Center představuje letní příměstské tábory na léto 2021.  Vybírat můžete hned z několika zajímavých témat.

Každé ráno budeme vedoucí i účastníky tábora přeměřovat termokamerou a zároveň jsme skupiny táborníků omezili na 15 osob.

Nabídku táborů naleznete na našem e-shopu Techmania Science Center.

Aktivita je hrazena z dotačních prostředků MŠMT výzva Letní kempy 2021 (více informací ZDE).

 

Tábor je určen pro děti ve věku 9 až 15 let.

Staň se superhrdinou!

Dokážeš zachránit svět, který ohrožuje geniální vědec prahnoucí po pomstě? Bojuj proti živlům, využívej moderní technologie, vytvoř strategický plán a zvítězíš! Staň se členem týmu superhrdinů, získej superschopnost, zdokonaluj ji a dosáhni oficiálního titulu S. T. (SuperTechmaniak). Budeš muset zvládnout pět dní napínavého zkoumání v laboratořích, vyrábění, inovování své superhrdinské výbavy i akčních zásahů v expozici TSC.

Tábor je určen pro děti ve věku 11 + (ukončená 5. třída).

Cesta po Evropě

Hurá, cestování je konečně dovoleno! Jsi zvědavý a máš smysl pro dobrodružství? Toužíš poznat, jaké tradice a zvyky mají lidé napříč Evropou? Co je pro oblasti, kde žijí, typické? Zajímá tě, jakými jazyky se v jednotlivých zemích Evropy mluví? Chceš nám pomoci odhalit, co se skrývá pod pojmem Cíle udržitelného rozvoje OSN? A jakým problémům a výzvám Evropané v poslední době čelí? Pokud ano, není na co čekat – vezmi batoh a v pondělí ráno vyrážíme!

Tábor je určen pro děti s ukončenou 5. třídou ZŠ.

Tábor je určen pro děti ve věku 10 až 15 let.

Teorie velkého třesku

Tábor je zaměřen na nejzásadnější okamžiky historie vesmíru. Každý den bude věnovaný jinému období a úkolem účastníků bude podílet se na tomto 13,8 miliardy let dlouhém dobrodružství, které prožijeme během pouhého týdne. Můžete se stát součástí tvorby prvních hvězd, postavit si vlastního dinosaura, objevovat tajemství starých civilizací nebo se vydat na cestu na Měsíc a na Mars. Kromě pestrého a neotřelého programu vás čekají i tematické projekce Ve 3D Planetáriu a 3D Cinema. Tábor je určen pro žáky druhého stupně ZŠ

Tábor je určen pro děti ve věku 2. až 5. třídy ZŠ.

Auta, lodě, roboti

V průběhu tábora se děti seznámí se základními druhy dopravních prostředků. Zkusí si postavit svůj kluzák a podrobí ho zkoumání v aerodynamickém tunelu. Zjistí, na jakých fyzikálních principech plují lodě na hladině a jak se ponorky orientují v oceánu. Zkusí si postavit vlastní raketu na různé druhy pohonu a také proniknou také do tajů robotiky. Tábor je určen pro děti ve věku 2. až 5. třídy ZŠ.

Tábor je určen pro děti ve věku od 8 let.

Základna MARS 1

I ty můžeš letět na Mars! Vyzkoušejte si simulaci přípravy letu na Rudou planetu. Jak by taková cesta měla probíhat, co potřebujeme a co se bude dít po přistání? Život na Marsu již není tak velké sci-fi, jako v letech minulých. Staň se členem „marťanského“ týmu a pomoz s touto misí a to formou larpu! Pojďte dát hlavy dohromady a společnými silami vymyslet plán na osídlení a přežití! Společně se seznámíme s termínem i procesem teraformace, připravíme se na dalekou a nebezpečnou cestu a zkusíme založit novou kolonii. Jaké známe formy života? Je možné se s nimi na Rudé planetě setkat? Lze na marťanském povrchu pěstovat brambory? Dále si v našem Planetáriu můžete vyzkoušet například trénink na astronauta, a to díky exponátu gyroskop. Těšte se, budoucnost je tady!

UŽITEČNÉ INFORMACE

Začátek tábora 8:00 na recepci Techmania Science Center.

Konec tábora 16:00 na recepci Techmania Science Center.

Občerstvení zajištěno po celou dobu tábora včetně pitného režimu.

Program, jídelní lístek a potřebné dokumenty zašle vedoucí tábora minimálně týden před začátkem běhu tábora.

 

Závazná přihláška Vám přijde po objednání tábora, její přijetí Vám bude potvrzeno ze strany Techmania Science Center.

Aktivita je hrazena z dotačních prostředků MŠMT výzva Letní kempy 2021.

Kontakt

Potřebujete více informací? Rádi vám je poskytneme! Napište si o ně na adresu tabory@techmania.cz  nebo volejte +420 734 283 922.

Jak se přihlásit

Přihláška nabývá platnosti v okamžiku vyplnění závazné přihlášky. Tábor objednáte na našich stránkách https://eshop.techmania.cz/tabory-leto-2021/
V případě požadavku zařazení několika dětí do stejné skupinky, prosíme tuto informaci uvést v přihlášce do kolonky „Poznámka“ (př. Jan Novák by rád byl ve skupině s Annou Novákovou).

Storno podmínky

Pokud se váš malý táborník či tábornice nakonec nebude moci na výpravu za poznáním vydat, dejte nám to prosím vědět co nejdříve.