Domů > Bezpečnostní opatření

Bezpečnostní opatření

Provoz Techmania Science Center a 3D Planetária je pravidelně přizpůsobován situaci spojené s pandemií Covid-19, proto sledujte naše webové stránky, kde informace pravidelně aktualizujeme.

 

Změna otevírací doby*:

pondělí  zavřeno
úterý  zavřeno
středa  zavřeno
čtvrtek 8:30 - 17:00
pátek 8:30 - 17:00
sobota 10:00 - 18:00
neděle 10:00 - 18:00

*tato otevírací doba platí od 13. 01. 2022.

 

Co by vás mohlo zajímat:

 

  1. Bude provoz nějakým způsobem omezen?

 

Hlavní budova Techmania Science Center bude společně s 3D Planetáriem otevřena včetně denního programu. Vstup do restaurace, kinosálů a na SHOW je podmíněn opatřeními popsány níže v bodě 3. Bezinfekčnost bude zkontrolována na recepci při vstupu do Techmania Science Center.

 

  1. Hygienická opatření?

 

Do budovy je povolen vstup pouze s nasazeným respirátorem, zároveň prosíme návštěvníky, aby dodržovali 2 m rozestupy. Prosíme návštěvníky, aby zvážili návštěvu Techmania Science Center pokud u sebe pozorují příznaky nemoci Covid-19. Po celé expozici jsou umístěny dávkovače s dezinfekcí.  Vstup do samotných expozic není prozatím podmíněn očkováním a testy.

Aktuální hygienická nařízení vlády

 

  1. Podmínky pro vstup do restaurace, 3D Planetária a na vědecké show?

 

a) osoba doloží potvrzení o provedeném očkování nebo se prokáže národním certifikátem o dokončeném očkování, že u očkování uplynulo:

od aplikace druhé dávky očkovací látky v případě dvoudávkového schématu podle souhrnu údajů o léčivém přípravku (dále jen „SPC“) nejméně 14 dní,

od aplikace dávky očkovací látky v případě jednodávkového schématu podle SPC nejméně 14 dní

b) osoba prodělala laboratorně potvrzené onemocnění covid-19, uplynula u ní doba izolace podle platného mimořádného opatření Ministerstva zdravotnictví a od prvního RT-PCR testu na přítomnost viru SARS-CoV-2 neuplynulo více než 180 dní, nebo

c) osoba od 12 do 18 let absolvovala nejdéle před 72 hodinami RT-PCR vyšetření na přítomnost viru SARS-CoV-2 s negativním výsledkem

d) osoba do 12 let nemusí předložit žádný doklad o bezinfekčnosti

 

  1. Mohu si zakoupit vstupenku online?

 

Vzhledem k omezené kapacitě doporučujeme zakoupení vstupenek online na našem e-shopu. Vstupenky je možné zakoupit i na recepci Techmanie, ale je nutné počítat s rizikem naplněné kapacity.