Home > Dětská skupina > Program

Program

Téma týdne: 18. 9. – 22. 9. 2017 Loutky
Pondělí ranní komunitní kruh- vyprávení o prožitém víkendu, výukový program policie- Cizí člověk,
Úterý seznámení s různými druhy loutek, (prstové, vodící) jak se vyrábějí, vyrábění vlastní vodící loutky z Playmais- rozvoj jemné motoriky
Středa ranní cvičení na podložkách, učíme se novou anglickou píseň BABY SHARK DANCE-https://www.youtube.com/watch?v=XqZsoesa55w, procvičování slovíček z téma rodiny ( máma, táta, děda, babi)
Čtvrtek výlet do Muzea Loutek v Plzni- prohlídka muzea,  seznámení se Spejblem a Hurvínkem, život loutky, zastavení u Spejbla a Hurvínka v Šafaříkových sadech
Pátek ranní hry v koutcích s konstruktivními stavebnicemi, relaxace s jogou, sledování filmu Kostkáč- O loutkách

Polytechnická výchova je rozvíjena pomocí stavebnic umístěných v herně, speciálních programů přímo v prostorách Dětské skupiny a návštěv dílny a expozičních prostor Science Centra. Programy zajišťují pedagogičtí pracovníci Dětské skupiny a edutaineři TSC.

Pohybová průprava

Každý den probíhá pohybová aktivita vedená pedagogickým pracovníkem Dětské skupiny a 1x týdně speciální pohybová aktivita vedená externím odborníkem. Tyto aktivity se odehrávají v herně Dětské skupiny, popř. v prostorách Techmania Science Center s využitím pomůcek (švihadlo, gymnastický míč, gymnastická lavička, obruče, žíněnky…).

Anglický jazyk

Výuka anglického jazyka probíhá metodou Helen Doron. 1x týdně 45 min výuky v malé skupině, 1x týdně 50 min ve velké skupině, 35 týdnů/školní rok. Děti obdrží výukové materiály. Výuku zajišťuje externí učitel. Během dne výuku podpoří pedagogičtí pracovníci Dětské skupiny poslechem angličtiny, pohádkami, hrami a pomůckami s AJ.