Domů > Tiskové zprávy > 2017 > Březen > Techmania připravila na léto tři varianty příměstských táborů

Techmania připravila na léto tři varianty příměstských táborů

               Hned ze tří variant mohou vybírat rodiče, kteří se rozhodnou dát v létě své dítě na příměstský tábor v plzeňském Techmania Science Center. Děti čeká kolonizace Marsu, poznávání historie objevů a vynálezů nebo pohled do hlubin vesmíru.

Tábory začínají 3. července a poběží po celé léto. Děti budou rozděleny do skupin podle věku, a to od první do páté třídy a od šesté do deváté třídy. Tábory Kolonizace Marsu a Od kola až po raketu jsou určeny oběma věkovým skupinám, tábor astronomický je jen pro děti starší. Kapacita jednotlivých skupin je 20 dětí.

Tábor Kolonizace Marsu zavede děti na rudou planetu, kterou prozkoumají a zjistí, zda by bylo možné ji osídlit. Na táboře Od kola až po raketu se stanou objeviteli a vynálezci a budou pronikat do tajemství vynálezů, které historicky posouvají svět kupředu. Astronomický tábor je určen dětem, které se zajímají o vesmír. Čeká je práce s dalekohledem, astronomická pozorování Slunce a další astronomické činnosti. Součástí všech táborů bude i film ve 3D Planetáriu, program na Science On a Sphere, aktivity v expozicích a práce v laboratořích a dílnách.

Cena pro jedno dítě na jeden týden je 2 500 Kč. Program probíhá vždy ve všední dny od 8 do 16 hodin a děti dostanou během dne i oběd a dvě svačiny. Podrobnosti včetně počtu volných míst na webu Techmanie v sekci Aktuálně.